Zábery z dronu ukazujú prázdne ulice Wu-chanu v ČíneMomentálne netreba ani priechody pre chodcov 😉 | Zdroj: theguardian.com

Zábery z dronu nad čínskym mestom Wu-chan ukazujú aké prázdne a vyľudnené toto veľkomesto je. V meste duchov, ako ho dnes médiá prezývajú, platí zákaz vychádzania kvôli nákaze koronavírusom. Tento letecký záber (video nižšie) bol vytvorený pomocou dronu v januári 2020 – stred ohniska nákazy COVID-19.

 

Keď Čína oznámila, že nariaďuje obyvateľom mesta Wu-chan povinnú karanténu v snahe zabrániť ďalšiemu šíreniu choroby, bol svet doslova ohromený a odborníci skeptickí. Dnes je čínska vláda chválená za jej tvrdé nariadenie. Epidemiológovia varovali, že toto pekingské rozhodnutie je obrovským experimentom a nemusí fungovať, a to aj napriek jeho obrovským ľudským a ekonomickým následkom. V modernom svete nebola nikdy karanténa nariadená v takomto obrovskom rozsahu.

 

Samotný Wu-chan má 11 miliónov obyvateľov a krátko po ňom sa do povinnej karantény  dostali aj desiatky miliónov ďalších ľudí v okolitých mestách, pretože aj tie boli ohrozené šírením nákazy. Takmer o dva mesiace neskôr sa zdá, že čínska stratégia mala význam. Čína pred pár dňami oznámila svoj prvý deň bez nového prípadu nákazy COVID-19. Podľa správy zdravotníckych orgánov boli všetky novo identifikované prípady dovezené zo zahraničia. Zároveň bolo oznámené, že zdraví ľudia v nízko rizikových oblastiach budú môcť opäť  v tejto provincii cestovať.

 

Budeme veriť, že situácia sa u nás dostane do starých koľají čím skôr, teda skôr ako nám nastanú prvé letné dni. Zábery z dronu nad mestom Wu-chan si môžete pozrieť nižšie.

 

 

Zdroj: theguardian