Drony na Olympijských hrách v Tokiu 2020 nebudú! Japonská vláda im dala stopkuŠtadión v Tokiu

Japonská vláda rozhodla, že olympijské hry v roku 2020 v Tokiu budú bez dronov. K tomuto rozhodnutiu ju priviedli bezpečnostné dôvody. V minulosti sa firma Intel stala sponzorom Medzinárodného olympijského výboru a určite počítala, že po fantastickej show, ktorú sledovali milióny divákov po celom svete, sa im dostane tejto výsady opäť. Aj keď sa drony stali už súčasťou live prenosov pri mnohých športových stretnutiach, pravdou ostáva, že občas spôsobili i problémy. 

 

Podľa zdrojov ČTK a iDnes.cz zakázala Medzinárodná lyžiarska federácia ich používanie pri svojich závodoch už pred pár rokmi. Toto rozhodnutie odôvodnila tým, že drony môžu znamenať ohrozenie pre samotných súťažiacich ako to bolo v prípade slalomu v Madonne di Campiglio, kedy dron tesne minul rakúskeho lyžiara Marcela Hirshera.

 

 

Mnoho futbalových klubov sa sťažovala, že súper dokonca použil dron na sledovanie a špionáž počas tréningov. V roku 2014 ukončil dron s provokatívnou albánskou vlajkou futbalový zápas medzi Srbskom a Albánskom. Vo svete sa určite nájde viac podobných situácií, kedy sa tí, ktorí dron vlastnili, rozhodli použiť ho i na nie celkom „športovú“ férovú hru. No stále ide len o nástroj v rukách človeka. 

 

Možno by sa parlamenty mali pri podujatiach ako sú zimné olympijské hry rozhodnúť viac zamerať na tresty pre majiteľov dronov a neukrátiť nás, fanúšikov a divákov o podobné spektakulárne zážitky ako bola show pri otváracej ceremóniu na olympiáde v Južnej Kórey v roku 2018. 😊

 

Ak ste nevideli fantastickú show, ktorú vytvorilo 1218 dronov, pozrite si ju vo videu nižšie:

 

Mohlo by vás zaujímať:

 

Matej Golis

Matej Golis


Som fanúšikom GoPro kamier a dronov, ktoré ma očarili natoľko, že som sa rozhodol založiť portál SmartWear.sk a prinášať novinky z tejto oblasti. GoPro mám všade so sebou a určite aj teraz točím všetko naokolo. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na info@smartwear.sk :-)