Požiar zachvátil sklad naplnený tisíckami sudov s whisky Jim Beam – pozrite si video vytvorené dronom z tohto miestaHoriace sklady Jim Beam

Video z dronu odhaľuje trosky skladu, kde podľa CNN bolo uskladnených až 40-tisíc sudov tohto známeho bourbonu. Sklad sa nachádzal vo Woodford County, v americkom štáte Kentucky. Masívny požiar nastal v stredu 3. júla. Oheň bol tak horúci, že roztopil svetlá na požiarnych vozidlách.

 

Zo skladu zostali len trosky. Požiarnici mali pri likvidácii ohňa neľahkú úlohu, keďže išlo o horiaci alkohol. Jeden sud s whisky má spravidla 200 litrov, odhaduje sa, že oheň zničil až osem miliónov litrov tohto alkoholu. 

 

Podľa predbežného vyšetrovania požiar spustil úder blesku už v utorok večer. Miesto požiaru sálalo horúce teplo ešte dlhé hodiny po uhasení požiaru, preto mali vyšetrovatelia dlho problém dostať  sa k požiarisku.

 

Oheň tak nechali zámerne horieť celé hodiny v presvedčení, že čím viac bude horieť, tým menej destilovaných liehovín zostane v troskách. Wall Street Journal uvádza, že neboli hlásené žiadne zranenia ani straty na životoch.

 

“Vzhľadom na vek zhorenej whisky, tento požiar nebude mať vplyv na dostupnosť Jim Beam bourbonu  pre spotrebiteľov,” vyhlásila spoločnosť vyrábajúca tento alkohol vo svojom vyhlásení.

 

Sklad Jim Beam je posledná z budov, o ktorú prišli liehovary v Kentucky. Minulý mesiac sa čiastočne zrútil po búrke iný zo skladov  – O. Z. Tyler Distillery v meste Owensboro. Ďalší sklad sa zrútil aj v meste Bardstowne v minulom roku.  Podľa Združenia liehovarov v štáte Kentucky sa vyrába až deväťdesiatpäť percent svetového bourbonu.

 

Matej Golis

Matej Golis


Som fanúšikom GoPro kamier a dronov, ktoré ma očarili natoľko, že som sa rozhodol založiť portál SmartWear.sk a prinášať novinky z tejto oblasti. GoPro mám všade so sebou a určite aj teraz točím všetko naokolo. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na info@smartwear.sk :-)