Už ste videli nový hexagonálny dron spoločnosti Amazon?Dron Amazon Hexagonal

Pre svoj nový projekt „Prime Air“ uviedla spoločnosť Amazon do prevádzky nový dizajn dronu.  Na konferencii v Las Vegas mal svoj debut a podľa predstaviteľov spoločnosti „môže lietať až do vzdialenosti 15 míľ (24,14 km) a doručovať zákazníkom balíčky vážiace do 5 libier (2,27 kg) za menej ako 30 minút.“

 

Spoločnosť nazvala tento dron “hybridným”, nakoľko je podobne ako helikoptéra schopný vertikálnych vzletov a pristátí.  Jeff Wilke, CEO divízie celosvetového zákazníckeho oddelenia spoločnosti Amazon, hovorí, že dúfa, že sa tieto drony uvedú do prevádzky v priebehu niekoľkých mesiacov.

 

Amazon spustil donášky svojich balíčkov pomocou dronov v Anglicku v roku 2016. Aj keď nie je jasné, kde tieto nové drony začnú lietať, je takmer isté, že nepôjde o Spojené štáty. V Amerike sú regulačné zákony týkajúce sa prevádzky UAV stále dosť zložité. Od roku 2012, Amazon hovorí, že má v prevádzke až 200.000 dronov.

 

Tak ako aj iné spoločnosti využívajúce drony na doručovanie balíčkov svojim zákazníkom, aj Amazon má problém nasadiť ich v oblastiach s vyššou hustotou obyvateľstva. Uvádza, že prevádzku spustí u zákazníkov, ktorí majú dvory v okolí svojich príbytkov. Je to však stále výzva, nakoľko dron môže pri svojom lete v nízkej letovej výške naraziť na drôty či iné prekážky.

 

„Detekcia káblov je jednou z najväčších výziev pre lety dronov,“ píše sa v tlačovom vyhlásení spoločnosti. Zároveň však Amazon dodáva, že vo svojich dronoch vyvinuli technológiu, vďaka ktorej by k stretu dronu a káblov nemalo prísť. Spustenie prevádzky nového typu dronov ukáže nakoľko sa pri ich vývoji technici a vývojári v Amazone trafili do očakávaní ich vedenia.

 

 

Zdroj: popularmechanics