Budúcnosť dopravy: VolocopterVolocopter vzlietol v Európe po prvýkrát! | Zdroj: volocopter.com

Volocopter lietal 4 minútky pri múzeu Mercedes-Benz v nemeckom meste Štuttgart. Tento let sa uskutočnil 14. septembra pred viac ako 12 000 ľuďmi. Stalo sa tak vďaka akcii „Vision Smart City“, ktorá podporuje výskum Technickej univerzity v Štuttgarte. Tento výskum sa zameriava na sociálne akceptovanie lietajúcich taxíkov. Počas tejto udalosti si mohli ľudia Volocopter prezrieť a zamyslieť sa nad výhodami, ktoré lietajúce taxíky určite prinesú.

 

Ola Källenius, riaditeľ spoločnosti Mercedes-Benz, hovorí, že ide o revolúciu v doprave a let Volocopteru je ukážkou toho, ako bude doprava v budúcnosti vyzerať. Najväčšou výhodou Volocopteru je fakt, že sa vo vzduchu pohybuje veľmi jednoduchým spôsobom, čo môže vylepšiť dopravnú situáciu, napríklad každodenné zápchy. Volocopter bude taktiež schopný prepraviť ľudí z jedného miesta na druhé za veľmi nízky čas.

 

Mobilita bola pre ľudí životne dôležitá vždy a zamestnanci spoločnosti Mercedes-Benz pracujú práve na vylepšení našej každodennej prepravy. Jedným z dôležitých faktorov pre spoločnosť je udržateľnosť a Volocopter kritérium udržateľnosti spĺňa, pretože je poháňaný na baterky a počas letuje nevyprodukuje žiaden oxid uhličitý.

 

Pozrite si video:

Zdroj: volocopter.com