Tínedžeri pomohli sledovať zlodejov člnaPred pár rokmi sa párik mladých amerických tínedžerov „hral“ so svojím dronom DJI Phantom so 4K kamerou. Dron dostal jeden z nich – Chris Harris od svojich rodičov ako darček k úspešnému ukončeniu školského roka.

 

Chlapci boli na dovolenke pri pobreží, kde deň predtým ako sa spolu s dronom dobrodružne zapojili do policajnej akcie, zaparkovali  rodinný motorový čln. Na druhý deň ráno z miesta, kde mali zaparkovaný čln počuli podozrivé zvuky.

 

Vybrali sa tam a spozorovali zlodejov, ktorí už mali ich čln lanom prichytený ku svojmu. Chlapci neváhali a zavolali na políciu. Kým sa však tá stihla na miesto dostať, Chris duchaprítomne pustil svoj dron do vzduchu  a začal ním zlodejov sledovať. 

 

Vďaka tomu mohli prostredníctvom kamery na drone policajti zistiť akým smerom majú zlodeji člny namierené a nakoniec ich úspešne dolapili. Naháňačku si môžete pozrieť na videu TU.

 

Podľa policajtov išlo o „veľmi jedinečný a zaujímavý prípad.“ Uvidíme, kedy sa slovenský dron zapojí do podobnej policajnej naháňačky, povedzme pri krádeži auta či motorky. Každopádne aj toto je reálny príklad zo života, že drony môžu svojim majiteľom dobre poslúžiť nielen na hranie sa, ale aj na zabezpečenie bezpečnosti seba či svojho majetku

 

Už sme vás informovali ako sa majiteľ dronu zbavil osieho hniezda na satelitnom prijímači (článok nájdete TU) alebo ako pomocou dronov hasiči efektívne namierili svoje hasiace prístroje pri likvidácii požiaru v katedrále Notre Dame na jar tohto roka (TU).

Mať doma dron sa skrátka oplatí 😉.

 

 

Zdroj: abcnews

Matej Golis

Matej Golis


Som fanúšikom GoPro kamier a dronov, ktoré ma očarili natoľko, že som sa rozhodol založiť portál SmartWear.sk a prinášať novinky z tejto oblasti. GoPro mám všade so sebou a určite aj teraz točím všetko naokolo. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na info@smartwear.sk :-)