Pilot dronu zachránil svoju rodinu pred možným útokom žraloka v moriZáber z dronu na pobrežie | Zdroj: dronelife.com

Takzvané nevyprovokované útoky žralokov na ľudí sú veľmi ojedinelé, ale americký štát Florida sa už mnoho rokov vymyká svetovým štatistikám. Tento trend sa v  „slnečnom“ štáte naďalej zvyšoval aj minulý rok, pričom 16 prípadov útokov žralokov predstavovalo 50% z celkového počtu v USA a 24% z celého sveta.

 

Ak však vezmeme v úvahu štatistiky, museli by ste mať veľmi, veľmi veľkú smolu, aby ste sa stali terčom hladného, eventuálne zvedavého žraloka. Pravdepodobnosť takejto situácie je podľa matematických výpočtov približne 1 ku 3 748 067. Pravdepodobnejšie vás zabije blesk ako zahryznutie žraločej tlamy. Pre istotu však musíme doplniť, že táto štatistika nie celkom platí, ak plávate v mori pri pobreží Floridy a v blízkosti je žralok.

 

V tomto prípade sa jedná o situáciu, presne v ktorej sa ocitol fotograf Dan Watson. So svojím dronom Mavic 2 Pro lietal nad svojou kúpajúcou sa rodinou na pláži New Smyrna, keď zbadal nezameniteľnú siluetu žraloka.

 

Tento desivý zážitok opísal na svojom profile takto: „Zrazu vidíš ten temný tieň, ktorý sa približuje priamo k pobrežiu a k ľuďom! Takýto bol môj záber tento víkend, keď som lietal s Mavic 2 Pro … a traja z tých ľudí v mori sú moje deti!“ Dan urobil to, čo by urobil každý z nás. Začal z plných pľúc kričať, aby všetci vyšli von z vody. „Môj dron DJI je odteraz so mnou pri každej dovolenke strávenej pri mori!!! “

 

Bola to celkom „tesnotka“. Ktovie, ako by sa veci vyvinuli, ak by si Dan nezabalil svoj dron do kufra. Ešte váhate či si so sebou na dovolenku k moru zoberiete ten svoj? 😊

Pozrite si recenziu dronu, ktorý zachránil život Danovej rodine

 

Zdroj: dronelife

Matej Golis

Matej Golis


Som fanúšikom GoPro kamier a dronov, ktoré ma očarili natoľko, že som sa rozhodol založiť portál SmartWear.sk a prinášať novinky z tejto oblasti. GoPro mám všade so sebou a určite aj teraz točím všetko naokolo. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na info@smartwear.sk :-)