Big Mac-y padajúce z neba. Uber plánuje zapojiť drony na rozvoz pre McDonald´s| Zdroj: droneboy.com

O dronoch slúžiacich na rozvoz jedál sme vás už v minulosti informovali. Po veľkých spoločnostiach ako Google či Amazon je tu ďalší gigant, ktorý sa rozhodol pre inovatívne riešenie tentokrát donášok jedál k zákazníkovi. Uber Eats teraz testuje vôbec prvú komerčnú aplikáciu pre donášky jedál v mestách s vysokou hustotou obyvateľstva. Prvé zákaznícke testy na donášku jedál dronmi ukážu ako môže v blízkej budúcnosti vyzerať tento druh komerčných služieb.

Uber Eats vníma drony ako súčasť reťazca potrebného na doručenie jedál od reštaurácia ku zákazníkovi. Vozidlá, ktoré pre Uber jazdia, chce mať nadizajnované, aby mali pristávacie plochu pre drony.

 

„V minulosti bolo veľa pokusov o rozvoz pomocou dronov – s pristátím na poštových schránkach alebo pomocou padáka na dvore zákazníka,“ hovorí Luke Fischer, vedúci letovej prevádzky Uber Elevate. „Ale tento spôsob nám prináša stále rovnaké problémy. Jednoducho nefunguje v mestách s vysokým počtom obyvateľov, kde ľudia nemajú dvory ani vhodné poštové schránky.“

 

| Zdroj: droneboy.com

Rozvozy pre McDonald’s plánuje Uber spustiť v druhej polovici tohto roka v San Diegu. Predchádzať im však budú náročné prípravy ako je dizajn obalov pre balíky s jedlami a plánovanie letových trás. Uber tiež potvrdil, že do programu sa pridajú ďalšie dve miestne reštaurácie.

 

„Naším cieľom je rozšíriť rozvozy Uber Eats prostredníctvom dronov, aby sme mohli poskytnúť viac možností pre viac ľudí,“ povedal Fischer. „Sme presvedčení, že Uber má jedinečnú pozíciu na trhu na to, aby túto výzvu zvládol, keďže sme schopní využiť sieť reštaurácií a dodávajúcich partnerov Uber Eats, ako aj skúsenosti z leteckej dopravy a technológie spoločnosti Uber Elevate.“

 

My sme už len zvedaví, kto spustí donášku jedál pomocou dronov na Slovensku ako prvý. ?

| Zdroj: droneboy.com

 

Zdroj: dronelife

Matej Golis

Matej Golis


Som fanúšikom GoPro kamier a dronov, ktoré ma očarili natoľko, že som sa rozhodol založiť portál SmartWear.sk a prinášať novinky z tejto oblasti. GoPro mám všade so sebou a určite aj teraz točím všetko naokolo. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na info@smartwear.sk :-)