3 epické pády dronovveru toto by sme nechceli zažiť 😉 | Zdroj: giphy.com

Najčastejšou príčinou pádov dronov je ľudský faktor, respektíve jeho zlyhanie. Drony od DJI sú inteligentné a majú mnoho kontrolných mechanizmov, ktoré ich majú pred pádom ochrániť. No vždy je tu priestor na urobenie chybného kroku. Niekedy sa môže jednoducho stať to, že majiteľ dronu si pomýli páčky a nesprávne smerovanie dronu môže spôsobiť jeho pád.

 

Vďaka štúdii, ktorá sa spracovala ešte v roku 2005 sa podarilo odstrániť mnoho krokov, ktoré vo výsledku zjednodušili ovládanie dronov a znížili tak i počet ich nehôd. Samozrejme, ľudský faktor sa nevylúčil.

 

 

My sme pre vás zozbierali 3 epické pády dronov a aj keď sa vám môžu javiť ako zábavné, neodporúčame vám, aby ste si podobné videá zaradili do vašej súkromnej kolecie ?. Havárie môžu dron nezvratne poškodiť. Preto je lepšie, ak sa video s pádom toho vášho dronu nestane raz súčasťou podobnej „hitparády“. Určite každému majiteľovi dronu DJI odporúčame službu DJI CARE.

 

1. Dron vs. bicykel

 

Veľa dronov má funkciu Follow me. Znamená, že vás dron nasleduje tam, kam sa pohnete. Vo videu sa cyklista pokúšal čo najlepšie zachytiť svoje kúsky na terénnom bicykli. Úloha pre dron bola teda jasná – dostať sa k nemu čo najbližšie a urobiť tak autentické video. No zariadenie sa rozhodlo zobrať túto úlohu na seba až príliš poctivo.

 

 

2. Dron vs. basketbalová doska

 

Tento dron sa rozhodol trochu si pošpásovať počas basketbalovej hry. Narazil však na prekážku.  Mnohé havárie dronov sú zapríčinené práve prekážkami vo vzduchu, na ktoré pri svojom lete narazia. Predtým ako dron uvediete do prevádzky, uistite sa, že v ceste nebude mať žiadne prekážky. Vždy ho pilotujte v otvorenom priestore bez stromov alebo iných prekážok. A nezabúdajte na to, že v noci sa lietať nesmie!!!

 

 

3. Dron vs. garážová brána

 

Opäť zbytočná havária. Možno slabo nabitá batéria, možno chyba navigácie. Aj v tomto prípade však za pádom dronu stojí ľudské zlyhanie. Veríme, že ak tento pád dron prežil, jeho pilot si dá nabudúce viac záležať na tom, aby sa jeho zariadenie „nepobozkalo“ s garážou.

 

Pokojne nám dole do komentovej sekcie napíšte vašu nepríjemnú nehodu s dronom. Prípadne nám tam šupnite aj nejaké video.

 

 

Zdroj: giphy