Insta360 EVO – nový hybrid na trhu s 360° kameramiKamera Insta360 Evo | Zdroj: insta360.com

Výrobca 360-stupňových kamier Insta360 dnes predstavil svetu novú kameru s názvom EVO. Ide o skladaciu kameru a je to podľa nás taký hybrid. Model totižto dokáže natáčať video ako klasická športová kamera z rozsahom zorného poľa 180°. Pri tomto zornom poli je možné nahrávať aj obraz do 3D, čiže zábery by mal ponúknuť väčší zážitok z prezerania. Popravde nám 3D záznam na bežné veci príde nepoužiteľný. Teda nevidíme priestor, kde by sme ho využili.  Za ďalšie, na prezeranie takéhoto obsahu je potrebné mať na to správne zariadenie/príslušenstvo.  Síce výrobca na to myslel a predstavil špeciálny obal pre iPhone – HoloFrame (EVO). Aj tak nám to nepríde úplne využiteľné v praxi.

 

Keď sa kamera zloží, tak nám vznikne 360° kamera, ktorá dokáže zachytiť video až v 5.7K rozlíšení a dokáže vyhotoviť 18MP fotografie. Cena kamera Insta360 Evo bola stanovená na 469€.  Viac informácii nájdete na stránkach výrobcu.

Fotogaléria

 

 

Prezentačné video

 

 

Zdroj: Insta360

Matej Golis

Matej Golis


Som fanúšikom GoPro kamier a dronov, ktoré ma očarili natoľko, že som sa rozhodol založiť portál SmartWear.sk a prinášať novinky z tejto oblasti. GoPro mám všade so sebou a určite aj teraz točím všetko naokolo. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na info@smartwear.sk :-)