Ako používať Dome Port? PolarPro FiftyFiftyZáber vyhotovený so zariadením PolarPro FiftyFifty | Zdroj: polarpro.com

Spoločnosť PolarPro zverejnila nové video, v ktorom nám vysvetľuje ako používať ich zariadenie Dome Port – FiftyFifty. Dome port slúži na lepšie využitie GoPro kamier vo vode. Pomocou neho môžete robiť snímky nad a pod vodou súčasne, ktoré sú často označované ako pol na pol – 50/50. Z toho aj ten názov FiftyFifty. Verzia od PolarPro je určená pre HERO6 Black, HERO5 Black a HERO 2018. Pokiaľ hľadáte verziu pre HERO8 Black, tak mrknite tento odkaz. Dome Port aktívne používame a je možné s ním možné vytvoriť zaujímavé fotografie, ale nie je to úplne jednoduché.

Čo sme postrehli?

 

V prvom rade je potrebné si dávať pozor na čistotu priehľadnej časti a na kvapky vody. Pred použitím vždy zariadenie namočte do vody. Za ďalšie, pokiaľ Dome Port používate, tak ho používajte stále. Nerobte takú vec, že kameru z neho vyberiete a pôjdete sa pozerať na zábery, čo ste zachytili. Môže sa stať taká vec, že do vnútra Vám kvapne voda a tým pádom začnú komplikácie so zahmlievaním. Čiže foťte s Dome Portom čo najdlhšie a kameru z neho nevyberajte. Vyberte ju až vtedy, keď si budete istý, že Dome Port už nebudete používať.

Ako nastaviť kameru?

 

Podľa nás je vhodné nastaviť kameru na Time Lapse Photo (časozber) s intervalom 0,5 sekundy. Prípadne zvoliť video 4K/30fps 4:3. Vďaka tomu si viete v postprocese pekne z videa vystrihnúť 12 MP fotografiu. Pár záberov s týmto zariadením nájdete aj v našom dovolenkovom videu. Pred kúpou si môžete k nám prísť zariadenie vyskúšať a poradiť sa, prípadne si ho môžete aj zapožičať 🙂

 

Produktové a nami vytvorené fotografie

 

Naše rozbalenie a test

GoPole DOME

Video návod

Zdroj: polarpro