SONY RX0 – skutočný kráľ akčných kamier | GoPro killer?!Sony RX0 | Zdroj: sony.com

Spoločnosť Sony vyrába športové kamery už dlhší čas, no ich dizajn sa nám nikdy nepáčil. Ale čo sa parametrov týka, tak tie boli vždy veľmi slušné a v niektorých prípadoch lepšie ako tie od GoPro. Výrobca Sony pred pár dňami na výstave IFA 2017 predstavil novinku SONY RX0. Sony ju neoznačuje ako akčnú kameru, ale skôr ako kompaktný fotoaparát. RX0 vyzerá byť veľmi dobre.

 

Ako prvé musíme spomenúť, že kamera je osadená Exmor RS™ CMOS snímačom o veľkosti 1 palca (13,2 x 8,8 mm). Pre porovnanie vlajková loď od spoločnosti GoPro, HERO5 Black, obsahuje snímač o veľkosti 1/2,3 palca. Uvidíme čo prinesie ďalšia generácie.

 

Zdroj: sony.sk

Sony RX0 obsahuje procesor BIONZ X TM, ktorý efektívne spracuje svetlo a umožňuje zaznamenávať video a fotografie s krásnymi detailami, lepšími farbami a nízkym obrazovým šumom. Ďalej je tento kompaktný fotoaparát osadený objektívom ZEISS Tessar T* s pevným 24 mm ohniskom a svetelnosťou F4.0. Žiaľ, kamera neobsahuje optickú stabilizáciu obrazu.

 

Kamera ma odolné telo | Zdroj: www.sony.sk

Kamera dokáže natáčať video v rozlíšení 4K (zatiaľ nevieme pri akej snímkovej frekvencii) a super spomalené zábery 1080p/960fps ( HERO5 Black max 1080p/120fps). Dokonca je možné neskomprimované 4K video zaznamenať na externý rekordér a nastaviť si profil obrazu S-Log2, čo slúži ne lepší edit. Novinka obsahuje aj rýchlu uzávierku 1/32000 sekundy. Vďaka tomu sa znižuje skreslenie snímok s rýchlo sa pohybujúcimi objektami. Fotografie sú zachytené v rozlíšení 15MP a to vo formáte RAW/JPEG. Maximálna rýchlosť fotografovania je 16 snímok za sekundu.

 

Vľavo konvenčná posuvná uzávierka a vpravo uzávierka s minimálnym oneskorením kamery SONY RX0 | Zdroj: sony.sk

Sony RX0 obsahuje na zadnej strane vstavaný 1,5″ LCD displej (320 x 240 px ). Samozrejmosťou je WiFi a Bluetooth na pripojenie mob. zariadenia. Rozmery kameru sú 59 x 40,5 x 29,8 mm a hmotnosť 110 gramov. Ku kamere bude dostupné aj príslušenstvo vrátane vodotesného puzdra do 100 metrov, kovového rámu, filtrov a podobne. Novinka sa bude predávať za cenu 700€.

 

Viac technických parametrov nájdete TU a fotografie zachytené touto kamerou nájdete na tomto linku: https://www.sony.net/Products/di_photo-gallery/camera/DSC-RX0/

 

 

Spoločnosť Feiyu Tech už skúšala kameru SONY RX0 s ich stabilizátorom Feiyu Tech WG2 🙂

[德國IFA直擊 , SONY RX0 x FeiyuTech WG2]當世人還在討論Sony RX0是運動相機還是什麼新制式相機的時候,我們的同事已於德國IFA會場親身把這部話題之作安裝在WG2上 , 作出第一個測試。WG2整機採用先進的防潑水技術塑造,從結構設計到生產工藝進行大膽創新,追求可靠的防水性能和極致用戶體驗,搭配具防水性能的SONY RX0,更可享受全天候的拍攝樂趣。http://www.otg.com.hk/tc/brands/detail/id/516#rx0 #sonyrx0 #FeiyuTech香港獨家總代理 #FeiyuTech #wearablegimbal #OTG #創動樂

Posted by FeiyuTech Hong Kong on 5. september 2017

 

 

Zdroj: sony