Zapožičali sme techniku na natáčanie videaScreen z videa – kamera HERO4 Black | Zdroj: youtube.com/ammon

Pred pár mesiacmi sme sa podieľali na výrobe krátkeho videa na Youtube. Jeden náš známy, Mário Krkoška, sa rozhodol, že urobí súťaž, v ktorej hlavnou výhrou bude jazda na automobile značky Mustang. Prebehla súťaž, našiel sa výherca a išlo sa točiť. My sme zapožičali techniku, ako DJI Ronin M, kamery GoPro (1x HERO5 Black, 2x HERO4 Black), držiaky, mikrofón (Removu M1+A1) a viac-menej celú techniku. Výhercovi sme darovali aj GoPro tričko.

 

Mário Krkoška sa na internete preslávil vďaka svojmu jednoduchému videu s názvom Autoškola: prvá jazda. To dosiahlo na SK/CZ internetoch cez 8 miliónov zhliadnutí. Rozhovor s Máriom nájdete nižšie.

Rozhovor

SmartWear ujo: Odkiaľ si, ako sa voláš a čo ta viedlo k natačaniu videí na internet?

 

Mário: Ahojte, volám sa Mário Krkoška, ale na internete vystupujem pod menom Ammon. Narodil som sa v Čadci a tu aj trávim svoj voľný čas. Pracujem v zahraničí. Ako malý som si hovoril, že raz by som chcel byť herec (detský sen) a vždy ma to ťahalo ku kamere a fotoaparátu. V roku 2014 sme urobili jedno video, ktoré videl asi každý. Dokázal som zahrať blbca v autoškole a zožralo mi to cele Slovensko a Česko?. Vtedy som si povedal, že kamery sa nebojím a dokážem zahrať čokoľvek.

 

SmartWear ujo: Áno, tu autoškolu videl asi každý. Koľko to malo pozretí?

 

Mário: Autoškola prvá jazda, ktorá na facebooku a na iných rôznych stránkach mala spolu cca 8 miliónov pozretí. Druha časť bola slabšia a mala len cca 5 miliónov. Písali o nás aj v jednom nemenovanom rádiu a podobných médiách.

 

SmartWear ujo: No tak to sú pekne čísla. Niekedy stačí blbosť a ono to ide. Video s Mustangom je ale trochu iné. Prečo?

 

Mário: Toto video som sa rozhodol urobiť trochu ináč. Mám možnosť zabezpečiť podobné “hračky” ako je napríklad ten Mustang vo videu. Pre niekoho je to výnimočná a úžasná vec. Povedal som si, že urobím niekomu radosť a zároveň natočím aj video. Vyhlásil som súťaž, vyžreboval výhercu a za pomoci skvelých ľudí sme sa pustili do tohto projektu.

 

SmartWear ujo: Aké bolo natáčanie? Náročné?

 

Mário: Natáčanie bolo úžasné! Milujem tú atmosféru. Ľudia nevedia čo sa robí, chalani behajú všade s technikou ja do toho rozprávam a celé to je ako keby sa točilo niečo do TV.  Ďalšia vec je tá, že rád spoznávam nových ľudí. Spoznal som výhercu. Skromný chalan, ktorý neskrýval radosť a to robilo natáčanie také úžasné musím napísať, že sme si to všetci užili.

 

SmartWear ujo: Ste spolu v kontakte?

 

Mário: Áno, na facebooku.

 

SmartWear ujo: Koľko si to plánoval? Ako dlho si to mal v hlave?

 

Mário: Ten plán prišiel úplne spontánne. Sedel som u SmartWear v kancelárií, obzeral GoPro vecičky, bol som taký zamyslený a vtedy to prišlo?. Dal som to tak rýchlo do kopy, že dnes ešte neverím, že to vôbec vyšlo.

 

SmartWear ujo: Plánuješ ďalšie videá?

 

Mário: Áno, plánujem, ale nápad musí prísť z čista jasna. Určite chcem robiť ďalšie videá, no moc toho času nemám. Videá chcem točiť a dúfam, že aj budem. Plánujem aj spoluprácu s jedným Youtuberom, takže uvidíme.

 

SmartWear ujo: No tak super. Tešíme sa. Na záver by si chcel niečo odkázať čitateľom?

 

Mário: Nedajte sa odradiť od toho čo vás baví a čo je vaším snom!

Video sa natáčalo celý deň a to čo vzniklo si môžete pozrieť nižšie 🙂

DJI Ronin M si môžete prísť k nám vyskúšať a po dohode vám ho vieme aj zapožičať. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na info@smartwear.sk 🙂

 

Zdroj: ammon