GoPro Fusion – ukážka funkcie OverCaptureNápis a logo Fusion | Zdroj: gopro.com

Pripravovaná 360-stupňová kamera GoPro Fusion bude obsahovať funkciu OverCapture, ktorá nám umožní vytvárať celkom zaujímave zábery v postprodukcii.

 

Každý z nás vie, že nasmerovať kameru správnym smerom je základ. To sa ale nemusí vždy podariť, respektíve počas natáčania sa zmení scéna, uhol a podobne. Vďaka schopnosti kamery GoPro Fusion zachytiť všetko navôkol sa nemusíme báť o nasmerovanie kamery tým správnym smerom – jednoducho zachytí všetko. To v podstate platí skoro pre všetky 360° kamery.

 

Ďalšia fotografia kamery GoPro Fusion. Tentokrát po boku HERO5 Black. Všimnite si displej – 5.2K/30fps.Viac foto: https://smartwear.sk/gopro-fusion-prve-fotografie-360-kamery-od-gopro/Credit: @bps_tv

Posted by SmartWear.sk on 9. jún 2017

 

 

OverCapture je viac než len schopnosť zachytiť obsah z každého uhla. Totižto z celého 360° videa si môžeme vybrať len ten záber, ktorý sa nám páči. Prípadne prechádzať z jedno záberu do druhého, čo vyzerá veľmi zaujímavo – ide o vytváranie výsekov z 360° videa.

 

Kamera dokáže natáčať video v 5.2K rozlíšení z čoho sa dá vyrezať 1080p video. Kvalita videa je podľa nás spomedzi 360° kamier momentálne asi najlepšia, ale stále to nie je ončo. Príklad, Garmin Virb 360 dokáže natáčať video až v 5.7k rozlíšení a má podľa nás lepší dizajn a super vstavanú stabilizáciu.

Zdroj: gopro