GoPro Fusion – prvé fotografie 360° kamery od GoProGoPro Fusion | Zdroj: www.engadget.com

Spoločnosť GoPro zverejnila prvé informácie o ich pripravovanej 360° kamere už 20.4.2017. Do sveta bolo vypustené jedno video a jeden obrázok. K tomu sme sa ešte dozvedeli, že kamera GoPro Fusion zvládne natáčať video v 5.2K rozlíšení a bude disponovať funkciou OverCapture.

 

Ďalšia fotografia kamery GoPro Fusion. Tentokrát po boku HERO5 Black. Všimnite si displej – 5.2K/30fps.Viac foto: https://smartwear.sk/gopro-fusion-prve-fotografie-360-kamery-od-gopro/Credit: @bps_tv

Uverejnil používateľ SmartWear.sk Piatok 9. jún 2017

 

 

Momentálne prebieha v Colorade akcia Mountain Games 2017 (jazda na kajaku, jazda na horskom bicykli, horolezectvo a pod.), ktorú GoPro sponzoruje. Na tomto podujatí sa rozhodli, že nám kameru ukážu v celej svojej kráse. Redaktori z webu engadget.com tam nesmeli chýbať a kameru nafotili a natočili krátky video pohľad.

 

GoPro Fusion – pohľad na zadnú stranu | Zdroj: www.engadget.com

Kamera sa dosť podobá na HERO5 Black, teda vyzerá ako prerobená HERO5 Black. Je v tvare obdĺžnika a obsahuj dva objektívy bez ochrannej šošovky. Každý objektív dokáže zachytiť video so 180° zorným poľom. Z jednej strany sa nachádza aj malý monochromatický displej, cez ktorý sa budú zobrazovať základné informácie a nastavenia kamery. GoPro Fusion nie je osadená v žiadnom rámčeku Frame, zato v spodnej časti disponuje držiakom na GoPro príslušenstvo. Ide ešte len o prototyp, ale GoPro sa vyjadrilo, že by to mal byť už jej finálny dizajn. Veľkosť batérie ani cena zatiaľ neboli odhalené.

 

Čo poviete na dizajn kamery GoPro Fusion?

 

Mrknite aj na Garmin VIRB 360.

 

Zdroj: engadget