E-shop
Domov / Zaujímavý ruksak pre drony DJI Phantom | Manfrotto MB BP-D1

Zaujímavý ruksak pre drony DJI Phantom | Manfrotto MB BP-D1

Dávnejšie sme testovali ruksak GoPro Seeker, na ktorom nám najviac vadilo, že nie je možné v ňom nosiť notebook a drony série DJI Phantom. No dnes je už situácia iná pretože na trhu sú už aj menšie drony. Teda menšie a kvalitné drony. GoPro Seeker tak pokojne odnesie dron GoPro Karma alebo konkurenčný DJI Mavic […]

Kvadrokoptéra DJI Phantom 3 Advanced v ruksaku Manfrotto MB BP-D1

Dávnejšie sme testovali ruksak GoPro Seeker, na ktorom nám najviac vadilo, že nie je možné v ňom nosiť notebook a drony série DJI Phantom. No dnes je už situácia iná pretože na trhu sú už aj menšie drony. Teda menšie a kvalitné drony. GoPro Seeker tak pokojne odnesie dron GoPro Karma alebo konkurenčný DJI Mavic Pro. Ale čo Phantomisti?

Logo spoločnosti Manfrotto | Zdroj: manfrotto.us

Pre sériu DJI Phantom je na trhu už veľmi veľa ruksakov. Aj samotný výrobca DJI ich má niekoľko v ponuke s cenovkou tak 200€ a vyššie. Nám sa dostal do hľadáčika ruksak od výrobcu Manfrotto. Ide o kvalitného výrobcu, ktorý sa sústredí na foto/video doplnky.  

Vo vnútri sa nachádza dron DJI Phantom 3 Advanced, jeho ovládač, batéria a zrkadlovka Canon 5D Mark II a objektív Samyang 14mm f2,8

Ruksak Manfrotto MB BP-D1 nás zaujal najmä kvôli možnosti nosiť v ňom väčšie drony ( v porovnaní s Karmou a Mavicom) a ich príslušenstvo. Oproti konkurencií obsahuje navyše jednu vec. Ide o špeciálne vrecko, do ktorého ide vložiť dron priamo s vrtuľkami. Vďaka tomu sa šetrí čas medzi ich nahadzovaním a zhadzovaním. To znamená, že pokiaľ lietame v jednej oblasti a potrebujeme sa presunúť pár kilometrov inde, tak jednoducho dron vložíme do ruksaku aj s vrtuľkami, zapneme tri spony a môžeme sa premiestniť. Dorazíme na miesto, odopneme spony a lietame. Je to naozaj rýchle a praktické.  

Kvadrokoptéra DJI Phantom 3 Advanced v ruksaku Manfrotto MB BP-D1

Dron je samozrejme možné do ruksaku vložiť aj tak, že ho nebude vidno. Len vtedy je nutné zhodiť vrtuľky a jeho vyberanie a vkladanie trvá o niečo dlhšie. Oproti iným modelom sa dron vkladá do vnútra opačne. Nie podvozkom smerom dole, ale vrchnou časťou. Teda pokladá sa na motorčeky. Z toho sme mali zo začiatku obavy, pretože na motorčekoch sa nachádza kovová časť so závitom. Báli sme sa, že časom sa môže poškodiť ruksak. Ale výrobca na to myslel a miesta kde sa dotýkajú motorčeky ruksaku spevnil odolnejším materiálom.  

Miesto pod motorčekmi je podšité pevnejším materiálom

Batoh Manfrotto MB BP-D1 je odolný voči vode, obsahuje reflexné prvky a držiak na statív. V prípade, že vás zastihne lejak, je možné použiť vodeodolný obal (nachádza sa v balení). Na vrchu sa nachádza špeciálne vrecko, do ktorého ide vložiť zrkadlovku. Priehradky, ktoré sa nachádzajú vo vnútri je možné odstrániť a používať tak ruksak ako bežný batoh na batožinu.

Bočná priehradka na notebook a tablet | Zdroj: manfrotto.us

Po bokoch nájdeme dve priehradky na drobnosti. Napríklad na GoPro, seflie tyč alebo fľašu vody. V chrbtovej časti sa nachádza vrecko, do ktorého je možné vložiť notebok alebo tablet do veľkosti 17 palcov.  

Zrkadlovka Canon 5D Mark II a objektív Samyang 14mm f2,8

Tento ruksak sa nám veľmi páči a spĺňa presne to čo sme hľadali. Je možné v ňom nosiť dron a zároveň aj inú foto/video techniku. Jediným mínusom sú jeho väčšie rozmery 56 x 34 x 23 cm. Predáva sa za cenu 135€.   Fotogaléria   https://vimeo.com/143998370 Zdroj: manfrotto

magnifiercrosschevron-down