E-shop
Domov / Feiyu-Tech SPG Plus - stabilizátor pre mobilné telefóny a GoPro

Feiyu-Tech SPG Plus - stabilizátor pre mobilné telefóny a GoPro

Spoločnosť Feiyu-Tech len nedávno predstavila novú generáciu 3-osého stabilizátora pre mob. telefóny a už tu máme ďalšiu zaujímavú novinku. Feiyu-Tech SPG Plus je trochu odlišný od ostatných ručných stabilizátorov (máme na mysli stabilizátory pre mob. telefóny a GoPro), pretože obsahuje dve rukoväte a priestor na prichytenie rôzneho príslušenstva (mikrofón, svetlá a pod.). Držanie pomocou dvoch rúk zabezpečuje […]

tit_sw_

Feiyu-Tech SPG Plus | Zdroj: feiyu-tech.com

Spoločnosť Feiyu-Tech len nedávno predstavila novú generáciu 3-osého stabilizátora pre mob. telefóny a už tu máme ďalšiu zaujímavú novinku. Feiyu-Tech SPG Plus je trochu odlišný od ostatných ručných stabilizátorov (máme na mysli stabilizátory pre mob. telefóny a GoPro), pretože obsahuje dve rukoväte a priestor na prichytenie rôzneho príslušenstva (mikrofón, svetlá a pod.). Držanie pomocou dvoch rúk zabezpečuje lepšiu stabilizáciu obrazu.  

Na stabilizátor je možné pripevniť široké spektrum príslušenstva | Zdroj: feiyu-tech.com

Z hľadiska stabilizácie a práce so stabilizátorom sú dve rukoväte lepšie, ale na každodenné používanie a na prenos to nie je moc praktické. Držanie kamery pomocou dvoch rúk výrazne napomáha stabilite. Ukážku si môžete pozrieť TU. Ide o staršie video, v ktorom vám ukážeme ako si vyrobiť držiak pre GoPro z obalu na smartfón.  
smartwear_ujo

Porovnanie záberov | Ukážka z videa: Mobil ako držiak pre GoPro | DIY Phone mount for GoPro

Feiyu-Tech SPG Plus je 3-osý stabilizátor určený pre mobilné telefóny s rozmermi od 55 do 83 mm a s hmotnosťou od 110 do 220 gramov. S týmto stabilizátorom je možné použiť aj kamery GoPro HERO3, HERO3+, HERO4 a HERO5 Black.  

Nová funkcia Face Tracking | Zdroj: feiyu-tech.com

Stabilizátor ma stanovenú výdrž až 8 hodín a je možné ho počas používania aj nabíjať. Najväčšou novinkou, s ktorou výrobca prišiel je automatické sledovanie ľudskej tváre. Ide o podobnú funkciu, ktorú poznáme z DJI Osmo Mobile. Rozdiel je v tom, že SPG Plus dokáže sledovať len ľudské tváre a nie iné objekty! Stabilizátor dokáže vytvárať aj plánované časozbery.   Cena ani dostupnosť zariadenia zatiaľ nie je známa. O ďalších informáciah vás budeme informovať.             https://www.youtube.com/watch?v=sErXXvPR1kU Zdroj: feiyutech

magnifiercrosschevron-down