E-shop
Domov / Feiyu-Tech SPG: Nový stabilizátor, nie len pre smartfóny

Feiyu-Tech SPG: Nový stabilizátor, nie len pre smartfóny

Spoločnosť Feiyu-Tech dnes predstavila druhú generáciu stabilizátora pre mobilné telefóny - Feiyu Tech SPG. Ich prvotina bola predstavená v roku 2015 a nesie názov Feiyu-Tech G4Pro.   Novinka ponúka stabilizovanie v troch osiach, hliníkové telo a príjemnú hmotnosť 350 gramov ( DJI Osmo Mobile 501g). Tá sa ocení najmä počas celodenných výletov, vtedy dostane ruka naozaj zabrať. […]

Novinka Feiyu-Tech SPG | Zdroj: feiyu-tech.com

Spoločnosť Feiyu-Tech dnes predstavila druhú generáciu stabilizátora pre mobilné telefóny - Feiyu Tech SPG. Ich prvotina bola predstavená v roku 2015 a nesie názov Feiyu-Tech G4Pro.  

Novinka prichádza s algortimom, ktorý ma eliminovať mikrootrasy | feiyu-tech.com

Novinka ponúka stabilizovanie v troch osiach, hliníkové telo a príjemnú hmotnosť 350 gramov ( DJI Osmo Mobile 501g). Tá sa ocení najmä počas celodenných výletov, vtedy dostane ruka naozaj zabrať. Výdrž batérie sa vyšplhala na 8 hodín ( DJI Osmo mobile 4,5 hod.) a ponúka aj režim šetrenia batérie. Na tele sa nachádza USB port, pomocou ktorého je možné batériu nabíjať. To je tiež veľká pomoc, najmä na už spomenutom výlete (nabíjanie cez ex. batériu). Feiyu-Tech SPG ponúka aj rýchlejší spôsob vyváženia smartfónu. To prebieha jednoduchým povolením kolieska na strednom motorčeku a následným posunutím držiaka do ľavej alebo pravej strany (treba nájsť správnu polohu). Je to nutné kvôli tomu, že telefóny majú rozdielne rozmery a váhu. Na stabilizátore je možné použiť mob. telefón so šírkou od 50mm do 80 mm a ponúka natáčanie v horizontálnom a vertikálnom smere. Zaujímavosťou je, že s gimbalom je možné použiť aj športovú kameru. To je naozaj veľká výhoda oproti DJI Osmo Mobile. Celkovo táto možnosť ho robí veľmi univerzálnym gimbalom. Kúpou získame 2v1.  

Novinka ponúka aj použitie s kamerami GoPro | Zdroj: feiyu-tech.com

Na rukoväti sa nachádzajú tlačidlá na prepínanie módov a na ovládanie spúšte fotoaparátu - stabilizátor je totižto možné spojiť s telefónom. Dokonca je možné pripojiť iný telefón a na diaľku ovládať gimbal (potrebná apka Feiyu On App). Na rukoväti sa nahádza joyistick, pomocou ktorého je možné natáčať záves ľubovolným smerom.   Feiyu Tech SPG dokáže vytvárať panorámy a je možné k nemu pripojiť aj teleskopickú palicu. V jeho tele sa nachádza statívový závit, čo slúži na prichytenie na statív.   Odhadovaná cena novinky je 250 dolárov. DJI Osmo Mobile ponúka navyše aktívne sledovanie objektov a viac inteligentných funkcií. Viac o ňom sa dočítate TU.   Obsah balenia Feiyu-Tech SPG:

  • Stabilizátor
  • 1x batéria
  • USB kábel
  • 3x protizávažia
  • Manuál
  • Prenosný box

   

  https://www.youtube.com/watch?v=4v8bMtu7u4U Zdroj: feiyu-tech

magnifiercrosschevron-down