Inštruktážne videá pre systém Karma | č.2Zdroj: youtube.com/user/GoProTutorials

Len pred piatimi dňami boli zverejnené videa, ktoré nám priblížili systém GoPro Karma (viac TU) a už tu máme ďalšiu várku.

Cable Cam č.1

V prvom videu je vysvetlená letová funkcia Cable Cam. Ide o automatické lietanie medzi dvoma vopred zvolenými bodmi (A,B). Táto funkcia je fajn, pretože dron sám letí (udržuje si rýchlosť a smer) a my sa môžeme sústrediť na snímanie objektu – natáčanie dronu, kamery a pod.. Túto funkciu poznáme z dronu 3DR Solo.

Dronie č.2

V tomto videu je vysvetlená letová funkcia Dronie. V podstate ide o selfie s dronom – z toho je aj odvodený názov Dronie. Po zvolený tohto letového režimu Karma od nás odletí a tým sa v zábere začne objavovať krajina a scenéria za nami. Tento typ záberu máme veľmi radi a je fajn, že GoPro ho zakomponovalo medzi automatické letové režimy. Všetky tieto auto módy je možné urobiť aj manuálne, ale treba na to cit a zručnosť, a nakoniec to aj tak nie je ono. Automatické letové režimy nám umožňujú vytvárať krajšie a čistejšie zábery. Funkciu Dronie poznáme z dronu 3DR Solo.

Orbit č.

Pomocou tohto režimu vytvoríme dokonalú kružnicu okolo objektu. Manuálne lietanie v kruhu je veľmi zložité a nedostatky letu sa zobrazia najmä pri zrýchlení videa v post-produkcií. Túto funkciu poznáme z 3DR Solo a DJI Phantom.

 

Reveal č.4

Posledný inteligentný letový režime nesie názov Reveal. V tomto móde letí Karma z bodu A do bodu B (je nutné ich nastaviť vopred) a počas letu je kamera automatický natáčaná k horizontu. Vďaka tomu nám vznikne veľmi pekný záber. Tento záber je možné urobiť aj pomocou módu Cable Cam, s tým rozdielom, že kameru/záves si musíme nakláňať sami.

Výmena ramien č.5

Od lietania si odbehneme k servisu. Výhoda dronu GoPro Karma je v tom, že pri poškodení ramien je možné ich vymeniť, čiže nie je nutné meniť celý trup. Na výmenu stačí skrutkovač.

Stabilizátor Karma č.6

V tomto videu nám GoPro tetuška vysvetľuje aké jednoduché je namontovať a demontovať stabilizátor z dronu. GoPro Karma nie je len dron, je to zároveň aj ručný stabilizátor. Počas jeho predstavenia Nick Woodman povedal: “Karma je viac ako dron.”

Držiak GoPro kamery č.7

Na drone GoPro Karma je možné použiť sériu kamier GoPro HERO4, HERO5 Session a HERO5 Black. Všetky majú rozdielny tvar a preto je nutné pre každú z nich použiť iný držiak. V tomto videu je znázornené ako vymeniť držiak Karma Harness na stabilizátore.

Podvozok č.8

V poslednom videu je znázornená výmena podvozku na drone GoPro Karma.

 

Zaujímavosť: Na stránke GoPro. com, v sekcií Karma, bol donedávna zverejnený dátum predaja 23.10.2016. Po novom je dátum preč a nahradilo ho spojenie “Coming soon”. Systém GoPro Karma bude dostupný na Slovensku v 1. kvartáli 2017. Jeho cena bude 870 EUR a viac o ňom sa dočítate TU.

 

Zmenený dátum predaja | Zdroj: hop.gopro.com/EMEA/karma

 

Zdroj: GoPro Tutorials