GoPro zverejnilo inštruktážne videá pre systém KarmaObsah balenia systému GoPro Karma | Zdroj: gopro.com

GoPro na svojom druhom YouTube kanáli práve zverejnilo videa, ktoré nám majú lepšie priblížiť ich systém GoPro Karma.

Obsah balenia č.1

V prvom videu sa dozvieme čo obsahuje balenie a je nám priblížený dron GoPro Karma – rozloženie podvozku a ramien. Ďalej je poukázané na to, že stabilizačný záves je možné z dronu zhodiť a používať ho ako ručný stabilizátor. Ku konci videa nám pani opisuje diaľkový ovládač a vysvetľuje ako prebieha nabíjanie.

Príprava č.2

V druhom videu je vysvetlená príprava, respektíve rozloženie dronu pred letom.

Zapínanie č.3

V tretom videu je vysvetlené ako sa zapína dron a ovládač. Tiež aj aj vysvetlená funkčnosť ľavej a pravej páčky na ovládači.

Bezpečnosť č.4

V tomto videu je vysvetlené, že pred letom je potrebné sa oboznámiť so zákonmi a je nutné dodržiavať bezpečnosť.

Vzlet č.5

Tu sa dozvedáme, že kameru nie je nutné pred letom manuálne zapnúť. Zapne sa automaticky po zapnutí dronu. Ďalej je vysvetlené naštartovanie motorov a automatické vzlietnutie.

Ovládanie kamery č.6

V predposlednom videu nám pani vysvetľuje ako zachytiť svet pomocou dronu GoPro Karma.

Pristátie č.7

V poslednom videu je vysvetlené pristátie na pevnú zem. Na výber sú dve možnosti, respektíve tri. Prvá je manuálne pristátie. To znamená, že s dronom si pristaneme sami. Ukončenie letu prebieha potiahnutím ľavej páčky do spodnej časti. Keď sa dron dotkne zeme, tak je potrebné páčku stále držať dole, až do mementu, kým sa nezastavia motory.

 

Druha možnosť je automatické pristátie. V tomto móde sú na výber dve možnosti: automatické vrátenie sa na miesto vzletu alebo priamo k pilotovi – keby bola počas letu zmenená pozícia.

 

Viac o systéme GoPro Karma sa dočítate TU.

Zdroj: GoPro Tutorials