DJI Mavic Pro vs DJI Phantom 4Priblížená fotografia | Zdroj: youtube.com/user/DigitalRevCom

Na YouTube kanáli DigitalRev TV bolo zverejnené video s novinkou DJI Mavic. Áno, už skoro všetky veľké YouTube kanáli mali video s Mavicom, ale v tomto videu bolo toho trochu viacej. Urobil sa v ňom

krátky test, respektíve porovnanie kamier medzi DJI Mavic Pro a DJI Phantom 4. Ide o porovnanie 4K videa a 12MP fotografií.

 

Z porovnania sa bude väčšina ľudí prikláňať k DJI P4, že on má lepšiu kameru a ostrejší obraz, no nemusí to byť tak. My sme mali Phantom 4 zapožičaný na test ( videa nájdete TU ) a prvý dojem z kamery bol ten, že obraz na nás pôsobil veľmi ostro. Naozaj to bolo až priveľa. Jednalo sa o digitálnu ostrosť, ktorá nepôsobila moc dobre.

“To čo píšu? Veď čim ostrejší obraz, tým kvalitnejšia kamera!”

 

V nastaveniach kamery je možné tento efekt znížiť. My používame na drone kameru GoPro HERO4 Black a ostrosť ( sharpness ) máme vždy nastavenú na LOW. Je to lepšie na úpravu a vtedy keď používame viacej kamier súčasne. Prechody medzi nimi nie sú tak badateľné a poprípade si obraz vieme vždy doostriť v PC.

 

DJI Mavic a Phantom 4 by mali podľa všetkého obsahovať rovnaký obrazový snímač, aj keď vo videu je spomenuté, že Mavic Pro ho ma menší. Mavic obsahuje menej efektívnych pixelov a má lepšiu svetelnosť. Tá sa zastavila na hodnote f/2.2 ( P4 f/2.8 ). Kamera v DJI Phantom 4 bude o niečo kvalitnejšia alebo možno len v DJI prišli na to, že obraz nemusí byť vždy až tak moc ostrý.

 

Čo si o tom myslíte?

 

Zaujímavosť:

Efekt “mega ostrosť” sme postrehli aj pri lacnejších športových kamerách, kedy sa výrobcovia snažia dohnať kvalitu obrazu práve tým, že obraz digitálne doostrujú, ba až preostrujú…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Video od DigitalRev TV:

Porovnávacie video urobil aj Casey Neistat:

Dva dni na to zverejnil tweet, že iným nastavením je možné dostať krajší obraz z DJI Mavic Pro.

 

Zdroj: DigitalRev TV

Matej Golis

Matej Golis


Som fanúšikom GoPro kamier a dronov, ktoré ma očarili natoľko, že som sa rozhodol založiť portál SmartWear.sk a prinášať novinky z tejto oblasti. GoPro mám všade so sebou a určite aj teraz točím všetko naokolo. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na info@smartwear.sk :-)