E-shop
Domov / FDR-X3000 a HDR-AS300 - nové kamery Sony Action Cam

FDR-X3000 a HDR-AS300 - nové kamery Sony Action Cam

Spoločnosť Sony predstavila dve nové akčné kamery FDR-X3000 a HDR-AS300. Obe kamery majú menšie rozmery, vďaka čomu sú bližšie ku sérií Sony Action Cam Mini. Vyšší model FDR-X3000 ponúka navyše nahrávanie v rozlíšení 4K.   Kamery prinášajú novú optickú stabilizáciu obrazu Balanced Optical SteadyShot. Sony upozorňuje, že pri použití v tesnej blízkosti vibrujúcich motorov a strojov môže dôjsť k skresleniu alebo rozostreniu obrazu. […]

Nové kamery od Sony | Zdroj: sony.com

Spoločnosť Sony predstavila dve nové akčné kamery FDR-X3000 a HDR-AS300. Obe kamery majú menšie rozmery, vďaka čomu sú bližšie ku sérií Sony Action Cam Mini. Vyšší model FDR-X3000 ponúka navyše nahrávanie v rozlíšení 4K.  

Série Mini ponúka menšie rozmery, ale aj slabšie parametre | Zdroj: engadget.com

Kamery prinášajú novú optickú stabilizáciu obrazu Balanced Optical SteadyShot. Sony upozorňuje, že pri použití v tesnej blízkosti vibrujúcich motorov a strojov môže dôjsť k skresleniu alebo rozostreniu obrazu.  

Vpravo zapnutá funkcia Balanced Optical SteadyShot | Zdroj: sony.sk

Kamera FDR-X3000 používa 8.2MP snímač Exmor R® CMOS ( 1/2,5 (7,20 mm) so zadným osvetlením )obrazový procesor BIONZ X™ ( 4k/30FPS, dátový tok 100 Mb/s - HERO4 Black 60 Mb/s )  a objektív ZEISS® Tessar™ so svetelnosťou F2,8. Pre spomalené zábery je k dispozícií 1080p/120fps a 240fps/720p. Nová kamera ponúka aj časozberné video v rozlíšení 4K.     Sony osadilo kameru aj GPS modulom, WiFi, Bluetooth 4.1 a stereo mikrofónom. Prostredníctvom služby Ustream je možné streamovať na internet. Oba modely majú zjednodušené ovládanie a sú odolné voči postriekaniu vodou a mrazu, a to bez použitia puzdra. V balení je vodotesné puzdro do 60 metrov.   Vyšší model FDR-X3000 sa bude na Slovensku predávať za celkom vysokú cenu 610EUR. Viac technických info. nájdete TU.

Obsah balenia

  • Súprava nabíjateľných batérií (NP-BX1)
  • Kábel Micro USB
  • Manuál
  • Kryt na snímanie pod vodou (MPK-UWH1)
  • Prípojná pracka
  • Diaľkové ovládanie Live-View (RM-LVR3) zahŕňa aj remienok na zápästie, montážny adaptér a vidlicu

  Spoločne s kamerami bolo predstavené aj nové príslušenstvo. Jedná sa o krytku/filter na objektív ( keď je kamera mimo puzdra ).  

Vlastnosti ochranného filtra | Zdroj: sony.sk

Ďalej bol predstavený nový držiak, ktorý slúži na držanie kamery a ovládaču pokope. Vďaka nemu je možné kameru ovládať jednou rukou.  

Pomôcka na uchopenie prstami | Zdroj: sony.sk

Poslednú kameru Sony predstavilo 8. januára 2016 na podujatí CES. Viac o kamere TU.       https://www.youtube.com/watch?v=QeFVhmJrNvs https://www.youtube.com/watch?v=7nzb-NRjJtc Zdroj: sony

magnifiercrosschevron-down