E-shop
Domov / Bude takto vyzerať dron GoPro Karma?

Bude takto vyzerať dron GoPro Karma?

Pred pár mesiacmi sme na našom FB publikovali krátku ukážku filmu Tajný život maznáčikov. Na tomto filme spolupracovalo aj samotné GoPro. Tí z Vás, ktorí sú pozornejší, si mohli vo videu všimnúť prítomnosť dronu. Je to GoPro Karma? Vo videu sú zobrazený dvaja zvierací kamaráti a obaja majú na hlavách kamery GoPro ( presnejšie model HERO4 […]

Príspevok publikovaný 23. 6.2016 na našom facebooku| facebook.com/smartwear.sk

Pred pár mesiacmi sme na našom FB publikovali krátku ukážku filmu Tajný život maznáčikov. Na tomto filme spolupracovalo aj samotné GoPro. Tí z Vás, ktorí sú pozornejší, si mohli vo videu všimnúť prítomnosť dronu.

Je to GoPro Karma?

Screenshoot z videa | Zdroj: youtube.com/user/GoProCamera

Vo videu sú zobrazený dvaja zvierací kamaráti a obaja majú na hlavách kamery GoPro ( presnejšie model HERO4 Black ). Jeden z nich sa chystá skočiť z budovy a ten druhý sa ho snaží nakrúcať pomocou dronu.

Vizuál vytvorený na základe videa

Dron, ktorý sa objavil vo videu má zvláštny tvar. Jeho dizajn trochu pripomína dron 3DR Solo. Samozrejme je to animovaný film, tak všetko je mimo reality. Aj samotné kamery GoPro sú prichytené ako keby cez stativový závit, ktoré v reále gopročky neobsahujú. Kamery ide prichytiť jedine s vodototesným puzdrom alebo s držiakom Frame. Ďalej dióda v kamerách nesvieti na červeno, ale na zeleno.

Porovnanie veľkosti dronu GoPro Karma a 3DR Solo

Pri porovnaní veľkosti je GoPro Karma oveľa menšia a má ináč prichytený záves. Všetky drony na trhu ( s výnimkou custom a filmárskych dronov ) majú gimbal spoločne s kamerou prichytený zo spodnej časti. Karma ho bude mať podla všetkého vpredu. Vďaka tomu bude možné vytvárať doposiaľ nemožné zábery.

Tento záber nie je možné vytvoriť žiadným dostupným dronom. Je to Karma?

Na YouTube kanáli GoPro sa začali objavovať videa, v ktorých sú veľmi zaujímavé zábery. Týmto záberom sme venovali samostatný článok. Viac info TU.

Predstaví GoPro svoj dron tento rok?

Bude takto vyzerať dron GoPro Karma? | Zdroj: mashable.com

Už v máji 2015 Nicholas Woodman ( zakladateľ a CEO spoločnosti GoPro ) oficiálne potvrdil, že GoPro pracuje na drone. Od vtedy boli vypustené dve videa a informácia, že dron bude predstavený v druhej polovici roka 2016.   Momentálne sa nachádzame druhej polovici roka 2016 (14.08.2016), čiže predstavenie dronu Karma sa nesmierne blíži. Ťažko povedať či bude Karma vyzerať tak, ako je zobrazená na uniknutých, respektíve vytvorených fotografiách.   Náš prvý dojem z fotiek bol veľmi zvláštny a myslíme si, že Karma tak vyzerať nebude. GoPro totižto kladie veľký dôraz na dizajn svojich produktov. Ďalšia podstatná vec je tá, že GoPro by len tak nezverejnila finálny dizajn veľmi očakávaného dronu. Podľa nás s nami spoločnosť GoPro len zahráva. Každopádne jedno je isté. Ich dron bude mať ináč osadený záves a tým pádom bude možné vytvárať úplné iné videa - Never Before Seen.

Predpokladané rozmery dronu GoPro Karma

GoPro pravdepodobne prišlo na to, ako sa odlíšiť od iných výrobcov a prísť s niečím úplne novým. Veď položme si otázku. Kto by si kúpil dron GoPro Karma ak by ponúkal to isté, čo overená konkurencia DJI? Preto GoPro muselo riadne zapracovať a prísť s niečím úplne iným - novým. Predaju by mohlo pomôcť aj to, keby bolo možné záves z dronu demontovať a používať ho ako klasický stabilizátor do ruky, prípadne ho pripevniť na helmu, hruď a podobne.  

Prototyp dronu Karma v redakcií SmartWear alebo fotka pre lepšie predstavenie si jeho veľkosti | Foto: smartwear.sk

Ďalšou výhodou dronu GoPro Karma by mohla byť jeho odolnosť ( prach, voda, nárazy ) a rýchlosť. Sme veľmi zvedaví ako GoPro vyrieši Fish-Eye efekt na drone. Efekt rybieho oka je pre športové kamery priam ako stvorený, ale na zábery z vtáčej perspektívy sa až tak nehodí.   V najnovšom rozhovore ( TU ) Nick Woodman hovorí, že rok 2016 je pre GoPro veľmi dôležitý a že môžeme očakávať predstavenie veľmi zaujímavých produktov. Uvidíme na čom GoPro tak usilovne pracuje 🙂   Pár dni späť unikli aj informácie o kamere GoPro HERO5. Viac sa dočítate TU.   Pozrite si video, v ktorom sa zobrazil dron: https://www.youtube.com/watch?v=yOGzSuFuRKY   Pozrite si aj prvé zverejnené video natočené dronom GoPro Karma:     V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na info@smartwear.sk 🙂   Zdroj: mashable, gopro

magnifiercrosschevron-down