Príprava pred letom | Phantom 4 vs Phantom 3Vrtule s mechanizmom Push-and-Release | DJI Phantom 4

Novinkou, s ktorou prišiel Phantom 4 ( ďalej P4) sú aj nové vrtule. Presnejšie ich spôsob upevnenia. DJI ho volá Push-and-Release. Vrtule sa upevňujú na dron tak, že sa zatlačia dole a pootočia sa. Tým je vrtuľka prichytená. V predošlých modeloch sa vrtuľky upevňovali pomocou závitu – jednoducho zatočili sa ako matica na závit.

 

Nový upevňovací systém má slúžiť pre rýchlejšiu montáž a demontáž vrtúľ, pre väčšiu bezpečnosť a to najmä v režime Sport, kedy P4 dosahuje rýchlosť až 72km/h. V tomto móde je kladený veľký dôraz na vrtule. Keby bol použitý starý spôsob upevnenia, tak by sa mohli vrtule pri brzdení uvoľniť.

 

P4_2

 

Čo sa týka času montáže a demontáže vrtúľ, tak v P4 je to o niečo rýchlejšie a pohodlnejšie. My sme si celú prípravu pred letom skúsili otestovať medzi P4 a P3A. Test prebiehal pri teplote 13°C. Prvý vzlietol P4 a to s náskokom 51 sekúnd. P3A zaostával len z toho dôvodu, že sa dlhšie zahrieval, inač je príprava úplne rovnaká. Niekedy sa počíta naozaj každá sekunda a je fajn, že príprava s P4 je o niečo kratšia 🙂

 

Pozrite si krátke video, kde sa porovnáva príprava pred letom, medzi DJI Phantom 4 a Phantom 3:

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na info@smartwear.sk 🙂