E-shop
Domov / Porovnanie fotografií medzi Phantom 4 a Phantom 3 Professional

Porovnanie fotografií medzi Phantom 4 a Phantom 3 Professional

V našom najnovšom videu ste mohli vidieť porovnávanie kamier, presnejšie 4K videa medzi DJI Phantom 4, Phantom 3 Professional, GoPro HERO4 Black. GoPro kameru niesol Phantom 2 so závesom Zenmuse H3-3D. Môže sa GoPro rovnať kamerám od DJI? Na to, že je GoPro HERO4 Black (ďalej GH4B) model z roku 2014 si viedla v teste veľmi dobre. Záber z GoPro kamery […]

Screen zo 4k videa

V našom najnovšom videu ste mohli vidieť porovnávanie kamier, presnejšie 4K videa medzi DJI Phantom 4, Phantom 3 ProfessionalGoPro HERO4 Black. GoPro kameru niesol Phantom 2 so závesom Zenmuse H3-3D.

Môže sa GoPro rovnať kamerám od DJI?

Na to, že je GoPro HERO4 Black (ďalej GH4B) model z roku 2014 si viedla v teste veľmi dobre. Záber z GoPro kamery pôsobil pre oko najkrajšie, ale miestami to kazil Fish-eye efekt. Ten síce ide odstrániť, ale treba myslieť na to, že s jeho odstránením sa znižuje kvalita videa.   Po priblížení 4K videa bolo vidieť, že GH4B už zaostáva a to hlavne za Phantom 4. Pri porovnaní s kamerou vo Phantom 3 Professional (ďalej P3P), ponúkla krajší obraz GH4B. Bolo to pre mňa aj sklamanie, pretože som si chcel zaobstarať P3P, ale po tomto teste ostanem verný Phatomu 2, poprípade našetrím na P4. Ten má výbornú kameru a super fotí 🙂   Obraz z P3P sa mi vôbec nepáčil, asi som čakal niečo viac. V prospech P3P hrá možnosť ovládať kameru na diaľku, lepši video signál a zachytenie fotografií do formátu RAW.

Fotočky sme vo videu nevideli . Kdeže sú ?

P4 a P3P ponúkajú možnosť fotiť do formátu RAW, ktorý ponúka viacej možnosti na úpravu | Foto: DJI Phantom 4

Fotografie neboli vo videu z toho dôvodu, že som im chcel venovať osobitnú kapitolu. P4 a P3P vedia zachytiť 12MP fotografie ( 4000 x 3000 - 4:3, 4000 x 2250 - 16:9) vo formáte RAW, čo je obrovská výhoda oproti fotkám, ktoré ponúka GoPro. GH4B tiež zvláda 12MP fotografie, ale len vo formáte JPEG a na drone je možné fotiť len cez TimeLapse.

Pri nakrúcaní 4K videa je výhoda v tom, že je možné z neho vytiahnuť 8,3MP fotografiu

GoPro kamery obsahujú režim PROTUNE. Po jeho zapnutí sa ako keby "spustil" plný potenciál kamery a zároveň sa odomknú ďalšie možnosti nastavovania. Podľa potreby si môžeme meniť farebný profil, teplotu farieb, ISO, ostrosť a expozíciu. Ak sa chceme priblížiť ku formátu RAW, je nutné v položke COLOR nastaviť FLAT a teplotu farieb na NATIVE.   FLAT je neutrálny farebný profil, ktorý môže byť farebne upravený pre lepšiu zhodu s materiálom natočeným inou kamerou, čiže prináša viac flexibility v post-produkcií. Použitím nastavenia FLAT zachytí kamera viacej detailov v tieni.   NATIVE poskytuje najmenej spracovaný súbor z obrazového senzoru, čo ponúka viacej možnosti v úprave. Toto nastavenie využíva plný potenciál obrazového snímača.  

Vzdialenosť od budovy nie je úplne rovnaká a jedná sa o priblíženú fotografiu.

Fotografie v plnej kvalite vo formáte JPEG a RAW nájdete tu: DJI PHANTOM 4 DJI PHANTOM 3 PROFESIONAL   Pozrite si porovnanie 4K videa: https://www.youtube.com/watch?v=ixH4xHC4vpc V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na info@smartwear.sk 🙂  

magnifiercrosschevron-down