Xiaomi Mi Drone – kvadrokoptéra s nízkou cenouKvadrokoptéra Xiaomi MI Drone

Spoločnosť Xiaomi sa v poslednej dobe rozbehla. Po nedávnom predstavení novej akčnej kamery Xiaomi Yi 4k, dnes firma oficiálne vstúpila na trh s dronmi, a to s modelom Xiaomi MI Drone.

 

Xiaomi MI Drone je kvadrokoptéra s odnímateľným 3-osím gimbalom, 4K kamerou (4k/30fps, 12MP foto – formát RAW) a diaľkovým ovládačom, ktorý používa na zobrazenie náhľadu, displej smartfónu (rovnaké riešenie ako ponúka výrobca DJI). Mimochodom kamera ma dosť podobný tvar ako tá v Yuneec Typhoon H.

 

Mi Drone prichádza s batériou, ktorá ma kapacitu 5100mAh a podľa Xiaomi udrží drona vo vzduchu 27 minút. To preukážu až prvé testy ( Phantom 4 – 28 minút v režime Attitude ).

Ovládač ma príjemnú veľkosť

O stabilitu v Xiaomi Mi Drone sa postará GPS, GLONASS a zo spodnej strany nájdeme aj pozičný systém, ktorý mu umožní zostať stabilný pri lete v interiéri a pri nízkych výškach. Xiaomi drona vybavilo aj inteligentnými letovými módmi: Takeoff, Landing, Return to home, Waypoint. 

 

Dron sa bude predávať v dvoch variantoch. Verzia, ktorá bude mať dosah 2 km (prenos obrazu 720p) a bude osadená 4k kamerou, sa bude predávať približne za 450€, zatiaľ čo model s dosahom 1 km a 1080p/60fps kamerou, sa bude predávať za cca 350€. Pre porovnanie najlacnejší dron od DJI sa predáva za 599€. Ide o model DJI Phantom 3 Standard.

 

“Chceme, aby si každý mohol dovoliť dobré produkty. To bol dôvod, prečo som založil Xiaomi,” dodal Lei Jun, CEO Xiaomi.

 

Pozrite si video predstavujúce novinku od Xiaomi. Viac videí o novom drone nájdete TU.

Na FB stránkach Xiaomi prebiehal aj live stream, v ktorom sa nový dron rozbaľoval:

 

Čo si myslíte o drone od Xiaomi?

 

Zdroj: verge