Nočné fotografie s GoPro HERO4Night_photo_gopro_hero4

GoPro HERO4 Black s LCD BacPac

Kamery GoPro HERO4 Black a Silver vedia zachytiť peknú fotografiu a časozber aj v noci. Umožňuje to manuálne nastavenie uzávierky, ktorá môže byť otvorená dlhšie, alebo kratšie a práve to určuje koľko svetla dopadne na snímač kamery. Čím je čas vyšší, tým si kamera dokáže “naťahať” viacej svetla a opačne. Túto hodnotu ovplyvňuje aj nastavenie ISO.

 

ISO

ISO vyjadruje citlivosť obrazového snímača na svetlo. Obrazový snímač slúži na zachytenie obrazu a na jeho prevod do elektronickej podoby. Čim vyššia je hodnota ISO, tým je obraz svetlejší, ale pribúda nechcený šum.

To, ako dlho je uzávierka otvorená sa volá expozičný čas, alebo expozičná doba. Dostupné intervaly sú auto/2/5/10/15/20/30 sekúnd. Manuálne nastavenie expozičnej doby je dostupné len pre Night Photo a Night Lapse.

 

Night Photo:
Photo -> Night -> Shutter -> auto/2/5/10/15/20/30 sekúnd

Night Lapse:
Multi-Shot -> Night Lapse -> Shutter -> auto/2/5/10/15/20/30 sekúnd

Light Painting_goprp

Light Painting s GoPro HERO4 Black

Pomocou tohto módu je možné vytvárať tzv. Light Painting – kreslenie do fotografie pomocou externého zroja svetla, napr. LED baterka. Kameru je dobré mať počas snímania na statickom mieste. Tým sa predíde nechcenému rozmazaniu fotografie.

 

Nastavenie kamery pre zverejnené fotografie, ktoré nájdete nižšie:
GoPro HERO4 Black
Shutter: 30 sekúnd
12MP Wide
Spot meter: vypnutý
White Balance: 5500k
Color: Flat
ISO: 800
Sharpness: HighPozrite si nočný časozber zachytený kamerou GoPro HERO4 Black:

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na info@smartwear.sk 🙂