Spoločnosť Xiaomi predstavila druhú generáciu akčnej kamery – Yi 4K Action Cam 2xiaomi_smartwear.sk

Prvá generácia športovej kamery Xiaomi Yi Sport Cam  | Zdroj: xiaomi.com

Spoločnosť Xiaomi sa stala známa najmä vďaka smartfónom, ktoré majú fajn parametre a nízku cenu. Viac-menej všetko čo vyrábajú je lacné a skoro vždy sa niekde “inšpirujú”. Pri športových kamerách bola studničkou práve spoločnosť GoPro.

 

Minulý rok spoločnosť Xiaomi vstúpila na trh s akčnými kamerami s modelom Xiaomi Yi Sport Cam. Kamera mala celkom úspech, pretože bola cenovo dostupná ( na Slovensku je možné ju kúpiť už od cca 90€) a ponúkla papierovo zaujímavé parametre.

Xiaomi Yi 4K Action Cam 2

Pred pár dňami táto čínska spoločnosť predstavila druhú generáciu kamery s názvom Xiaomi Yi 4K Action Cam 2.

xiaomu_smartwear.sk

Xiaomi Yi Sport Cam | Zdroj: gsmarena.com

Kamera ponúka 12MP senzor Sony IMX377, čip Ambarella A9SE95 (tento čip je osadený v GoPro HERO4 Black), svetelnosť f/2.8 a 155° zorné pole. Náš svet dokáže zachytiť v 4K rozlíšení pri 30 snímkoch za sekundu a to po dobu 120 minúťHERO4 Black 4k/30fps – 65 minút ). O dvojhodinový záznam 4k videa sa stará batéria so zvýšenou kapacitou na 1400 mAh ( prvá generácia 1100mAh ).

 

Kamera vie náš svet dokonca aj spomaliť. Ponúka 1080p/120fps 720p/240fps. Tieto parametre zaručia plynule spomalené zábery, pretože čím viac snímkov za sekundu máme, tým dokážeme video lepšie spomaliť. Xiaomi Yi 4K Action Cam 2 dokáže zachytiť aj časozberné video (timelapse video) v intervaloch 0,5 /1/2/5/10/30/60 sekúnd. Všetko sa to uloží na pamäťovú kartu s maximálnou veľkosťou 64 GB.

 

Najväčšou novinkou a zbraňou Xiaomi je jej elektronická stabilizácia obrazu. Stabilizácia obrazu je fajn, ale myslíme na to, že orezáva obraz a zaťažuje viacej batériu. Každopádne je len dobre, že kamera ju obsahuje.

 

Rozmery kamery sú 65 x 42 x 21 mm a váha 95 gramov ( HERO4 Black 59 x 41 x 30 mm, 88 g ).  V jej tele nájdeme osadený 2.19-palcový dotykový displej s jemnosťou 330 ppi, ktorý je chránený odolným sklom Gorilla Glass. Medzi ďalšie vlastnosti patrí zabudovaný reproduktor a mikrofón.

 

smartwear_xiaomi

 

Samotná kamera sa upevňuje cez statívový závit a pri použitý vodotesného puzdra (predáva sa samostatne za 22€) je mounting systém rovnaký ako u GoPro. Bezdrôtový prenos súborov zaručuje technológia Bluetooth 4.0 a WiFi (5 GHz/ 2.4 GHz).

 

Kamera od Xiaomi bude dostupná v piatich farebných prevedeniach a jej cena v domovskej Číne (predaj začína na budúci mesiac) bola stanovená na 163 € za verziu bez príslušenstva. Ak budeme chcieť diaľkové ovládanie, selfie tyč a podobne, budeme musieť zaplatiť za kameru cca 175€.  O dostupnosti na slovenskom trhu Vás budeme informovať.

 


Pozrite si ako pracuje stabilizácia v kamere Xiaomi:

Čo si myslíte o novinke od Xiaomi? Dokáže konkurovať GoPro?

 

Zdroj: xiaomi, gsmarenajd