E-shop
Domov / Periscope, Shakespear a GoPro ?

Periscope, Shakespear a GoPro ?

Ako pripomenutie 400. výročie úmrtia spisovateľa Williama Shakespeara, si britská divadelná spoločnosť Grassroots, vymyslela vysielať naživo vystúpenia populárnych scén zo Shakespeara.   Myšlienkou bolo hrať 15 rôznych scén z preslávených Shakespearových hier Romeo & Júlia, Hamlet a Othello a to na kultový miestach po celom Londýne od rána do večera, každú hodinu. Vystúpenia boli nakrúcané […]
William-Shakespeare-The-Life-of-the-Bard

William Shakespeare bol významný anglický spisovateľ,dramatik a herec | Zdroj: biography.com

Ako pripomenutie 400. výročie úmrtia spisovateľa Williama Shakespeara, si britská divadelná spoločnosť Grassroots, vymyslela vysielať naživo vystúpenia populárnych scén zo Shakespeara.
 

Myšlienkou bolo hrať 15 rôznych scén z preslávených Shakespearových hier Romeo & Júlia, Hamlet a Othello a to na kultový miestach po celom Londýne od rána do večera, každú hodinu. Vystúpenia boli nakrúcané cez GoPro kamery a vysielané naživo po celom svete, cez aplikáciu Periscope.

Pozrite si video, ako to celé prebiehalo:

Periscope? Akože na ponorke?

Periscope je aplikácia, ktorú dávnejšie predstavila známejšia sociálna sieť  - Twitter.  Periscope ponúka možnosť živého vysielania videa po celom svete. Je to veľmi jednoduché. Stačí pomenovať svoj stream a môžete začať vysielať. Ostatní užívatelia môžu počas prenosu na stream reagovať ťuknutím na displej, čim sa začnú na ňom zobrazovať animované srdiečka. Tiež je možné stream aj komentovať.  

Screen_Shot_smartwear.sl

Náhlad do prostredia aplikácie Periscope | Zdroj: periscope.com

Pomocou aplikácie Periscope je možné vysielať naživo aj video z GoPro kamier. Táto možnosť je dostupná len pre užívateľov iOS.   Periscope sťahujte tu: -iOS -Android   P.S: Aj smartwear.sk používa aplikáciu Periscope. Nájdete nás pod nickom @SmartWear_sk 😉     Zdroj: gopro

magnifiercrosschevron-down