E-shop
Domov / Mobilná aplikácia na strih videa | GoPro

Mobilná aplikácia na strih videa | GoPro

Spoločnosť GoPro urobila už dávnejšie akvizíciu dvoch softvérových spoločností menom Replay a Splice, a práve druhá spomenutá získala ocenenie od Webby Awards - oficiálne uznaná ako najlepší mobilný editor pre rok 2016. Obe aplikácie slúžia na editovanie videa na mob. zariadeniach, ale žiaľ len s operačným systémom iOS (iPhone, iPad). Splice je mobilná aplikácia, ktorá umožňuje užívateľom vytvárať úpravy s pokročilými funkciami, ktoré […]

smartwear.sk_splice

Aplikácia Splice vyhrala ocenenie od Webby Awards, čo je medzinárodné ocenenie udeľujúce sa na internete | Zdroj: gopro.com

Spoločnosť GoPro urobila už dávnejšie akvizíciu dvoch softvérových spoločností menom ReplaySplice, a práve druhá spomenutá získala ocenenie od Webby Awards - oficiálne uznaná ako najlepší mobilný editor pre rok 2016. Obe aplikácie slúžia na editovanie videa na mob. zariadeniach, ale žiaľ len s operačným systémom iOS (iPhone, iPad).
SpliceTeam_smartwear.sk

Tím Splice | Zdroj: gopro.com

Splice je mobilná aplikácia, ktorá umožňuje užívateľom vytvárať úpravy s pokročilými funkciami, ktoré sa normálne vyskytujú len na desktope. Je možné do videa pridávať hudbu, text, fotografie, rôzne filtre. Tiež je možné video spomaliť, zrýchliť, orezať, pridať viacero klipov a vytvárať rôzne prechody medzi nimi. Je možné si zvoliť aj výslednú kvalitu videa a následne ho hneď zdielať na soc. siete.
smartwear.sk_iPhone

Náhľad do mobilnej aplikácie Splice | Foto: smartwear.sk

Táto aplikácia je veľmi užitočná a naozaj v niektorých prípadoch dokáže nahradiť desktop. Najmä keď ste na cestách a potrebujete krátke video, napríklad na instagram.

Screenshot_smartwear.sk

Aplikácia GoPro App | Foto: smartwear.sk

GoPro poskytuje aplikáciu s názvom GoPro App, ktorá umožňuje vytvárať krátke klipy. Jedná sa len o vystrihnutie časového úseku (5, 15, 30 sekúnd), do ktorého nie je možné pridať žiaden efekt. Ak vlastnite zariadenie s operačným systémom iOS, tak aplikácia Splice v ňom nesmie chýbať. Sťahujte TU.

A čo Android?

 

smartwear.sk_filmoraGo

Aplikácia FilmoraGo je určená pre Android a iOS | Foto: smartwear.sk

Kedže v smartwear.sk prevládajú zariadenia s operačným systémom Android, tak bolo nutné pátrať po aplikácii pre túto platformu. Objavená bola apka s názvom  FilmoraGo, ktorá poskytuje, podobne ako Splice, pokročilé možnosti na strih a úpravu videa.
Screenshot_smartwear.sk

Aplikácia počas editovania 2-krát spadla

Aplikáciu som si stiahol a odskúšal na zariadení Nexus 5X. Uvítal by som lepšie užívateľské prostredie, pretože zo začiatku má človek problém zorientovať sa. Aplikácia je určená pre iOS a Android (od verzie 4.2). Sťahujte TU.

Tvorba videa v aplikácií FilmoraGo

Ako prvé na Vás vyskočí okno, kde máte na výber dve možnosti: CREATE NEW VIDEO - vytvoriť nové video MY SAVED PROJECT - uložený projekt   Screenshot_20160430-073235   Po kliknutí na CREATE NEW VIDEO, sa Vám zobrazia videa dostupné vo Vašom zariadení. Vyberiete si ktoré chcete strihať a kliknete na NEXT - v pravom hornom rohu.   smartwear.sk   Ak ste nestihli dokončili svoj projekt, tak nezúfajte. Je možné ho uložiť a dokončiť neskôr. Toto okno sa Vám zobrazí po kliknutí na - MY SAVED PROJECT.   Screenshot_smartwear.sk   Po vložení videa do programu máte niekoľko možností na výber. Na pravo máte dostupné rôzne nástroje na úpravu celého videa.   Screenshot_smartwear.sk   Keď chcete upraviť len jednotlivý klip, je nutné naň kliknúť. Vtedy sa Vám zobrazia nástroje na úpravu: orezanie, filtre, text, rýchlosť, úprava zvuku a podobne. Treba skúšať.   Screenshot_20160430-073402   Aplikovaný filter - Holiday.   Screenshot_20160430-080659   Jednotlivé filtre je možné upraviť, respektíve určiť ich intenzitu.   Screenshot_20160430-080707   Do videa je možné pridať aj pesničku, ktorú je možné orezať. Program ponúka len zopár skladieb na výber. Môžete použiť aj vlastne skladby, ale pozor na autorské práva! Po nahratí na youtube môžete mať video zablokované alebo bez hudby.   Screenshot_20160430-082557   Medzi jednotlivé videa je možné aplikovať prechod.   Screenshot_20160430-083102   Po dokončení videa, ho nezabudnite uložiť 😉   Screenshot_20160430-092111   Po extrahovaní Vám program ponúkne soc. siete na zdieľanie. Tiež máte na výber uloženie do galérie alebo pozretie si videa. Počas strihania je prezeranie videa celkom komplikované, pretože dochádza k jeho "sekaniu". Plynulosť prezerania záleží od veľkosti a od rozlíšenia videa. Ja som strihal 1440p/24fps a 4k/30fps.   Screenshot_20160430-093853   Video som nahral na youtube, kde si ho môžete aj pozrieť. Program neponúka na výber exportné nastavenia. Video ukladá v rozlíšení 1280x720 - HD.   Screenshot_20160430-094036   Dĺžka editovania bola cca 30 minúť. Strihalo sa video s kamery GoPro HERO4 Black - 1440p/24fps, 4K/30fps. Veľkosť výsledného videa je 22MB.   Mobilné aplikácie zatiaľ nedokážu nahradiť PC/Mac, ale na krátke, jednoduché videa sú úplne dostačujúce. Človek ich ocení najmä na cestách. Jediná nevýhoda programu FilmoraGo je tá, že na koniec videa vloží reklamu. Upgrade na jej odstránenie som nenašiel.   Pozrite si video urobené pri rannej káve, v aplikácií FilmoraGo:   https://www.youtube.com/watch?v=PEDOQtqQnhQ Video od FilmoraGo:   https://www.youtube.com/watch?v=LRHlDoG2CxU Preferujete edit videa na počítači alebo na mob. zariadeniach? Poprípade aké programy používate na strih a úpravu videa?   Zdroj: gopro, splice, filmorago

magnifiercrosschevron-down