E-shop
Domov / GoPro končí s predajom najlacnejších kamier

GoPro končí s predajom najlacnejších kamier

Spoločnosť GoPro tento mesiac ( Apríl 2016) končí s predajom kamier HERO, HERO+ a HERO+LCD. Jedná sa o tzv. entry-level kamery, ktoré sú cenovo dostupnejšie ako drahšie modely. Cena najlacnejšej kamery začínala už na hranici 140€.   HERO 140€ HERO+ 240€ HERO+ LCD 330€   Spoločnosti GoPro sa podarilo zarobiť 436 miliónov v poslednom kvartáli roku 2015 . To je naozaj […]

SmartWear.sk_vstupné_kamery

Trojica zrušených modelov. Zľava GoPro HERO, HERO+ a HERO+ LCD

Spoločnosť GoPro tento mesiac ( Apríl 2016) končí s predajom kamier HERO, HERO+ a HERO+LCD. Jedná sa o tzv. entry-level kamery, ktoré sú cenovo dostupnejšie ako drahšie modely. Cena najlacnejšej kamery začínala už na hranici 140€.  

  • HERO 140€
  • HERO+ 240€
  • HERO+ LCD 330€

  Spoločnosti GoPro sa podarilo zarobiť 436 miliónov v poslednom kvartáli roku 2015 . To je naozaj slušné číslo, ale rok predtým firma zarobila o 31% viac. Vyplýva to z predbežných výsledkov, ktoré spoločnosť odhalila. GoPro muselo aj znížiť počet zamestnancov o 7%.

woodmaneatcamera

Zakladateľ a CEO spoločnosti GoPro - Nick Wodman | Zdroj: forbes.com

Nick Woodman sa vyjadril, že za pokles príjmov nemôže konkurencia, ale práve lacné modely na ktorých je nižšia marža.  Tiež spomenul, že rast spoločnosti sa v druhom polroku 2015 spomalil a preto by chcela firma ponúkať aj lepšie softvérové riešenia ( viď nedávno predstavený softvér: GoPro App |Desktop ).
SmartWear.sk

Aktuálne portólio kamier GoPro | Zdroj: gopro.com

Portfólio šiestich kamier sa tým pádom znížilo na polovicu a najdostupnejšou kamerou od GoPro sa tak stáva HERO4 Session s cenou 220€.

Ktorú si kúpiť ?

HERO4 Session: Táto kamera je fajn v tom, že nepotrebuje vodotesné puzdro. Sama o sebe je vodotesná do 10 metrov. To je naozaj výborne, pretože odpadá použitie vodotesného puzdra, ktoré výrazne tlmí zvuk! Ďalšia jej výhoda je v tom, že je naozaj malinká a má jednoduché ovládanie. Jej najväčším mínusom je vstavaná batéria (výdrž cca 2 hodiny - 1080p/60fps) a obmedzené možnosti nastavovania. SmartWear.sk odporúča si ju zakúpiť ako sekundárnu kameru, alebo pre ľudí čo sa naozaj zriedka niekam vyberú. Kameru je možné kúpiť za 220€. Podrobný článok s videami nájdete TU.   HERO4 Silver: Najlepšia GoPro kamera, ktorá doteraz vyšla je jednoznačne HERO4 Silver! Kamera má displej, slušné parametre a dobrú cenu! Túto kameru odporúčam naozaj väčšine užívateľom. Jej cena je 430€. Porovnanie s HERO4 Session TU.   HERO4 Black: Ako prvé musím napísať, že táto kamera, aj keď je to vlajková loď, nemá displej! Je najvýkonnejšia z trojice GoPro kamier. Ponúka 4k/30fps, 1080p/120fps, 720p/240fps. Jednoducho ak chcete tieto tri parametre, kúpte si Black. Myslíte na to, že na spracovanie takéhoto videa potrebujete mať aj výkonný PC. Kamera ma oproti HERO4 Silver vyšší dátový tok, viacej možnosti nastavovania a tiež slabšiu výdrž batérie.  Jej cena je 530€.

Zaujímavosti:

HERO4 Session: Pri jej predstavení (6.7.2015) stála kamera 430€. Po pár mesiacoch kamera zlacnela na 330€ a 4.12.2015 klesla jej cena na krásnych 230€ 🙂   HERO4 Black a Silver: Táto dvojica kamier bola predstavená koncom roka 2014 a stále sú na čele športových kamier!     Zdroj: dpreview.com, gopro.com

magnifiercrosschevron-down