E-shop
Domov / DJI predstavilo poistenie pre drony

DJI predstavilo poistenie pre drony

Majitelia dronov značky DJI majú teraz možnosť si ich poistiť a lietať tak s väčším pokojom. Výrobca DJI totižto predstavil poistenie pre bezpilotné lietadlá s názvom - DJI Care. Plán ochrany je určený pre nových, ale aj pre existujúcich zákazníkov. Službu DJI Care je možné zakúpiť priamo pri kúpe výrobku alebo dodatočne. Krytie začína plynúť odo dňa […]

DJI_CARE_SMARTWEAR.SK Majitelia dronov značky DJI majú teraz možnosť si ich poistiť a lietať tak s väčším pokojom. Výrobca DJI totižto predstavil poistenie pre bezpilotné lietadlá s názvom - DJI Care. Plán ochrany je určený pre nových, ale aj pre existujúcich zákazníkov. Službu DJI Care je možné zakúpiť priamo pri kúpe výrobku alebo dodatočne. Krytie začína plynúť odo dňa jeho zakúpenia. Jedná sa o polročný a ročný plán, ktorý pokrýva škody vzniknuté na závese, kamere a na drone. Poistenie platí pri škode spôsobenej bežným používaním alebo pri chybe pilota.

Zlepšenie služieb DJI

"Skúsenosť zákazníka s naším servisom sú dôležité pri budovaní značky a pre posilnenie našich vzťahov so zákazníkom," povedal Frank Wang, zakladateľ a CEO spoločnosti DJI. "Zavedením služby DJI Care chceme poskytovať našim zákazníkom pokojný let bez starostí."  

drony_

Modely, pre ktoré je určené poistenie | Zdroj: dji.com

Toto je výborný krok od DJI! Používanie ich výrobkov sa týmto trochu predražuje (dobrovoľný krok), ale zároveň sa stáva príjemnejším. Ten kto zažil niekedy pád svojho drona, vie o čom píšem. Službu je možné zakúpiť pre sériu Phantom 3, Phantom 4, Inspire 1 V2.0, Pro, RAW a nie je možné ju predĺžiť. To znamená, že každý dron je možné poistiť iba jeden krát. Počas poistenia Vám stále platí 2-ročná záruka.  

Model 6-mesačný plán 12-mesačný plán
Phantom 3 Standard 109€ 159€
Phantom 3 Advanced 149€ 219€
Phantom 3 4K 149€ 219€
Phantom 3 Professional 199€ 299€
Phatnom 4 239€ 319€
Inspire 1 V2.0 549€ 749€

Inspire 1 Pro

 nedostupné  699€

Inspire 1 Raw

nedostupné 999€

V prípade, že sa dron poškodí a nie je možné ho opraviť, tak DJI Care Vám vie poskytnúť:   Polročný plán: Je možné, že dostanete úplne nový dron, ale už bez možnosti ho poistiť. Táto možnosť platí počas prvých piatich mesiacov. V prípade, že dron nie je možné opraviť a je nutná výmena v poslednom mesiaci poistenia, tak žiaľ nový stroj nedostanete. Môžete využiť odškodnenie zo zostávajúcej výšky krytia alebo si zobrať 80% z nákupnej ceny.   Ročný plán: Počas prvých desiatich mesiacov dostanete nový dron. V prípade poškodenia počas posledných dvoch mesiacov môžete využiť odškodnenie alebo si zobrať 60% z nákupnej ceny.   DJI Care bude spočiatku k dispozícii zákazníkom v USA, časti Európy a v Číne. Či sa dočkáme niečoho podobného aj na Slovensku je zatiaľ otázne. V Čechách spoločnosť Renomia poskytuje komplexné poistenie pre drony (viac info TU). V prípade zmeny Vás budeme informovať.   Aktualizované 28.6.2018: Už aj na Slovensku je možné dron poistiť. Viac v tomto článku.   Zdroj: dji.com

magnifiercrosschevron-down