E-shop
Domov / Recenzia GoPro HERO4 Session

Recenzia GoPro HERO4 Session

Už je to nejaký piatok, čo spoločnosť GoPro predstavila novú kameru: HERO4 Session (6.7.2015). Je to doposiaľ najmenšia a najľahšia gopročka a vďaka spoločnosti VRGA, som mal možnosť ju vyskúšať a otestovať po dobu dvoch týždňov. So svojimi poznatkami sa s Vami podelím v tomto článku. Konštrukcia HERO4 Session prišla s úplne novým dizajnom v tvare kocky s rozmermi […]
GoPro HERO4 Session

Už je to nejaký piatok, čo spoločnosť GoPro predstavila novú kameru: HERO4 Session (6.7.2015)Je to doposiaľ najmenšia a najľahšia gopročka a vďaka spoločnosti VRGA, som mal možnosť ju vyskúšať a otestovať po dobu dvoch týždňov. So svojimi poznatkami sa s Vami podelím v tomto článku.

Konštrukcia

HERO4 Session prišla s úplne novým dizajnom v tvare kocky s rozmermi 35x35x35mm. Týmto sa výrazne odlišuje od všetkých predchádzajúcich modelov, ktoré sú skôr v tvare obdĺžnika.

www.SmartWear.sk silver a session
GoPro HERO4 SIlver & HERO4 Session

Telo kamery je tvorené z kovu a pogumovanej časti, ktorá sa tiahne po celom obvode. Slúži hlavne na to, aby kamera lepšie držala vo Frame (ráme), ktorý sa do kamery ako keby jemne "zahryzol". Preto je aj dobré pri dlhšom nepoužívaní kameru z rámu vybrať, pretože by ju mohol poškodiť. Platí to len pre dlhodobé uskladnenie. Pri bežnom používaní nič podobné nehrozí.

www.SmartWear.sk Predna a zadna časť kamery HERO4 Session
Predná a zadná časť
dscn7931

V prednej časti sa nachádza objektív, chránený sklom, ktoré je možné v prípade poškodenia vymeniť - Lens Replacement Kit (preto tie viditeľné skrutky). Keď sme pri objektíve, tak GoPro použilo v Session širokouhlý, fish-eye objektív s clonovým číslom F2.8. Ďalej sa v prednej časti nachádza už len mikrofón a LED dióda, ktorá slúži na informovanie o nahrávaní (červená farba) alebo o WiFi (modrá farba).   Na zadnej strane nájdeme druhý mikrofón. Session totiž obsahuje dva MONO mikrofóny, slúžiace na kvalitnejší záznam a hlavne na eliminovanie veterného šumu. Podpory externých mikrofónov sme sa nedočkali. Ďalej v zadnej časti nájdeme LED diódu, tlačidlo slúžiace na nastavenie kamery, označenie HiLight scény a na prebudenie displeja, ktorý nám zobrazí základné informácie ako výdrž batérie, zvolený režim a čas nahrávania.Malý displej, ktorý je konečne podsvietený, sa nachádza na vrchnej strane kamery a nad ním sa nachádza tlačidlo SHUTTER. Session je navrhnutá tak, aby sa jednoducho a hlavne rýchlo zapla pomocou jedného tlačidla, tzv. One-Button Control. Niečo podobné ako mód QuickCapture, ktorý poznáme z kamier HERO4 Black & Silver.

gopro_hero_session_4
Spúšťanie pomocou tlačidla SHUTTER

Jedným stlačením tlačidla SHUTTER sa zapne kamera a spustí sa nahrávanie videa. Stlačením a podržaním sa spusti fotenie - TimeLapse. Nahrávanie aj fotenie sa ukončí jednoducho opätovným stlačením tlačidla SHUTTER. Kamera uloží záznam a vypne sa. Je to výborne riešenie hlavne na výdrž batérie. Treba ale dávať pozor, aby sa kamera náhodou sama nezapla. Preto je dobré pri prevoze ju vložiť do štandardného Frameu dole hlavou. Tým sa zakryje tlačidlo SHUTTER a predíde sa nechcenému zapnutiu.   Všetky ostatné režimy a nastavenia máme prístupne až po spojení s ovládačom alebo mobilom. Po update (6.9.2015) nám GoPro umožnilo meniť nastavenie pre VIDEO a TIMELAPSE priamo na kamere. Pred tým to bolo možné len cez mobil alebo ovládač a bolo to dosť nepraktické. Kamera obsahuje WiFi a Bluetooth pripojenie.

www.SmartWear.sk - dvierka
Podpora microSD kariet, Class 10 alebo UHS-I s maximálnou kapacitou 64GB

Poslednú vec, ktorú na kamere nájdeme, sú vodotesné dvierka. Za nimi sa nachádza slot na Micro SD kartu (max. 128GB) a Micro USB port. Som veľmi rád, že GoPro konečne začalo používať Micro USB porty, ale dúfam, že nové modely budú osadené USB typom - C.

ggg
Micro USB obsahujú len kamery GoPro HERO+ , HERO+ LCD a HERO4 Session

Za dvierkami budeme márne hľadať batériu, pretože je v kamere vstavaná na pevno, čiže nie je možné ju vymeniť. To je podľa mňa najväčším mínusom celej Session. Batéria ma kapacitu 1000 mAh a jej výdrž je cca 2hodiny. Plne nabitá cez počítač je za 1,5h. Je možné ju nabíjať aj pomocou nabíjačky (max 5V 1A).

ifixit
Vstavaná batéria s kapacitou 1000 mAh | Zdroj: ifixit.com

GoPro HERO4 Session je o 50 % menšia a s váhou 74 gramov je o 40 % ľahšia (HERO4 Black s housingom váži 152 gramov). Ďalším podstatným rozdielom, resp. novinkou je, že kamera je vodotesná do 10 metrov, bez použitia vodotesného puzdra. Je to naozaj super! Či už pre lepší zvuk alebo pre jej kompaktnosť a myslím si, že hĺbka 10 metrov úplne stačí. Žiaľ pre tých, ktorí sa radi potápajú, GoPro neponúka žiadne vodotesné puzdro, ktoré by umožnilo použiť kameru vo väčších hĺbkach. "Východ" už ponúka svoje "noname" puzdra, ktoré sú vodotesné do 40m. Či ten tlak aj vydržia, je otázne...

dscn7911
Kamera je vodotesná do 10 metrov

Myslím si, že toto je cesta, ktorou sa bude chcieť GoPro uberať - vyrábať kamery, ktoré budú kompaktnejšie vďaka tomu, že nebudú potrebovať vodotesné puzdro. Mne osobne by sa páčilo, keby boli nové kamery aspoň odolné voči prachu, vlhkosti a poliatiu vodou, ako to majú kamery od Sony. Ja používam kameru väčšinou s Frameom, pretože je menšia, ľahšia, mám prístup ku všetkým portom a zvuk je oveľa kvalitnejší. Nepáči sa mi , že je nutné používať rôzne kryty proti prachu a pod.. Na Session sa mi najviac páčilo to, že som ju jednoducho zobral a neriešil som nič.

smartwear.sk2
Session nie je len najmešia, ale aj najširšia.

Čo kocka zvládne?

Tabulka
Kodek H.264, formát .mp4

Kamera dokáže maximálne nakrúcať v rozlíšení 1920 x 1440 v pomere 4:3, pri 30 snímkoch za sekundu. Toto rozlíšenie je vhodné pre pokročilých užívateľov, ktorí chcú zachytiť toho čo najviac a následne si v post-produkcii upraviť obraz na požadovaný pomer strán. Je s tým trocha viacej práce a obmedzujúci je aj počet snímkov sa sekundu - 30fps. Režim je vhodný na POV zábery.   V rozlíšení FullHD (1920 x 1080) Session zvláda dnes už štandard - 60 snímkov za sekundu. Je to fajn pre všetky športové a vysokorýchlostné aktivity a na spomalené zábery. Čím viac snímkov za sekundu máme, tým dosiahneme krajšie spomalené zábery. 1080p/60fps je vhodné na natáčanie všetkého možného. Toto nastavenie sa v Session a celkovo v športových kamerách používa asi najviac. Dokonca pri 1080p je možné meniť zorné pole. Na výber máme WIDE - 170° široký záber (výrazné skreslenie) alebo MEDIUM - 127° stredný záber (menšie skreslenie). NARROW - 90° úzky záber (takmer žiadne skreslenie) v Session nenájdeme. Zorné pole je možné meniť iba pri 1080p a 720p. Ku skresleniu dochádza kvôli tomu, že kamera je osadená Fish-eye objektívom. Skreslenie je možné odstrániť aj v post-produkcii.

superview
Pomer strán 4:3 je natiahnutý na 16:9 | Zdroj: gopro.com

Session obsahuje režim SuperView, čo je najširšie zorné pole. Video natočené v pomere 4:3 (plný rozsah 8MP snímača) je automaticky natiahnuté do pomeru strán 16:9 (fullscreen). Tým sa odstránia čierne pruhy, ktoré vznikajú po boku videa (1440p,960p). SuperView síce ponúka najširšie zorné pole, ale záznam je výrazne pokrajoch zdeformovaný. Je dostupný len pri 1080p/48fps a 720p/60fps.   Pre tvorbu spomalených záberov nám "kocečka" ponúka 100fps pri 720p (HD1280 x 720). Nájdeme v nej dokonca aj čísielko 120fps, použitelné len pri WVGA (848x480), čo je naozaj v dnešnej dobe už slabé a nepoužiteľné rozlíšenie. Maximálny bitrate videa je 25Mb/s (Silver 45Mb/s, Black 60Mb/s).  

V kamere je prítomný aj PROTUNE, ktorý je dostupný len pre video a to tiež v obmedzenej podobe. Možné ho je použiť iba s rozlíšeniami 1440p, 1080p, 960p. Odpadá nám aj použitie s režimom SuperView a s funkciou LowLight, ku ktorej sa detailnejšie ešte len dostanem.   Protune ide zapnúť a nastaviť až po spojení kamery s telefónom (GoPro App), alebo ovládačom Smart Remote. Zapnutím režimu PROTUNE sa spustí plný potenciál kamery a v niektorých prípadoch sa zvýši dátový tok (bitrate). Zlepší sa kvalita obrazu a so záznamom sa lepšie pracuje v post-produkcii. Tiež sa odomknú ďalšie nastavenia. Žiaľ v Session iba dve - možnosť manuálne meniť hodnotu ISO (400-1600) a digitálnu ostrosť obrazu (ON-OFF).   ISO vyjadruje citlivosť obrazového snímača na svetlo. Hodnotou ISO nastavujeme citlivosť snímača za slabých svetelných podmienok. HERO4 Session obsahuje obrazový snímač veľkosti 4,5x3,4 mm - 1/3.2" s pomerom strán 4:3 (HERO4 Black & Silver obsahujú snímač s väčšou veľkosťou 6,1x4,6 - 1/2.3" s pomerom strán 4:3). Session ma snímač menší, čo je dobré a pochopiteľné pre jej veľkosť, ale nie pre výslednú kvalitu obrazu. Obrazový snímač slúži na zachytenie obrazu a na jeho prevod do elektronickej podoby. 

ISO
Čim je nastavené vyššie ISO, tým je obraz svetlejší, ale pribúda nechcený šum.

Sharpness - digitálna ostrosť obrazu je automatický zapnutá. Vypnúť ju môžeme až po zapnutí režimu Protune a je to fajn, ak chceme dosiahnuť viac prirodzenejší, taký "mäkší" vzhľad s ktorým sa lepšie pracuje v post-produkcii. Toto nastavenie ovláda úroveň detailov a kontrastu vo videu. Ostrosť obrazu je možné zvýšiť aj v editovacom programe.   LowLight slúži na natáčanie za slabých svetelných podmienok a pri prechode medzi tmavými a svetlými priestormi. Kamera automaticky upravuje frekvenciu snímkov za sekundu (fps), pre dosiahnutie čo najlepšieho obrazu. Napríklad, keď natáčame pri 48fps a dostaneme sa do tmavšieho priestoru, tak kamera automaticky zníži počet snímkov, aby mala viac času na ich vytvorenie. Čiže menej snímkov = viacej času pre kameru/snímač. Znížením FPS sa automaticky upravuje expozičný čas. LowLight je dostupný len pri 48fps/SuperView a nie je vhodný na spomalené zábery, kvôli automatickej úprave FPS.  

Noc
LowLight vs maximálne ISO 1600
Lowlight
Porovnanie LowLight funkcie medzi Silver & Session.
SPOTMETER

Spot meter slúži na natáčanie svetlých scén z tmavších priestorov. Napríklad, keď chceme natáčať zvnútra auta. To je vo vnútri tmavé a priestor za oknom je moc svetlý, čiže máme dve miesta s odlišným svetlom. Pozor toto neplatí, keď máme kameru priamo na okne. Pretože vtedy sníma iba vonkajšok. Pre lepšie pochopenie prikladám foto a video.  

  Kamera obsahuje aj video mód s názvom Looping. V tomto režime kamera nahráva neustále, bez prestávky. Stlačením tlačidla SHUTTER sa ukončí nahrávanie a uloží sa iba predošlých napr. 5 minút. Dostupné intervaly sú 5, 20, 60, 120 minút a je možnosť výberu aj intervalu Max. To znamená, že bude kamera nahrávať, až  pokým sa nezaplní celá pamäťová karta.

Fotografie

8mpa5mp
8MP (3264 x 2448) a 5MP (2720 x 2040) fotografie

Kamera dokáže zachytiť 8MP alebo 5MP fotografie, s menším zorným poľom. V nastaveniach fotiek nájdeme len Spot Meter a nič viac. V móde Mullti-Shot nájdeme režimy TimeLapse a Burts.   TimeLapse (časozber) je dostupný v intervaloch 0.5, 1, 2, 5, 10 a 60 sekúnd. V tomto režime kamera fotí neustále, v nami nastavenom čase (napr. 1 fotka každé 2 sekundy). Tento režim spolu s videom je automatický nastavený na kamere. To znamená, že len tieto dva režimy môžeme používať bez toho, aby sme boli spojený s ovládačom alebo mobilom.   Burts je režim, ktorý zachytí určitý počet fotiek, za určený časový úsek. Je ideálny na fotenie rýchlych športových aktivít. Maximálna rýchlosť fotenia v Session je 10 snímok za sekundu (10/1, 10/2, 5/1, 3/1s). Pre porovnanie HERO4 Black & Silver zvládajú 30 snímkov za sekundu - 30/1s.

12186640_913806205321115_4018152005151592580_o
Režim Burts na kamere HERO4 Black. Rýchlosť 30/1 spúštané pomocou ovládača.

Balenie

smartweartutifruti

  GoPro HERO4 Session bola predstavená 6.7.2015 a jej cena bola 430€. Čo bolo aj podľa mňa, naozaj priveľa. Za tú istú cenu bolo možné kúpiť HERO4 Silver, ktorá ponuka lepši obraz a viac funkcií. Táto cena vydržala Session do 28.10.2015, kedy GoPro celosvetovo znížilo cenu kamery na 330€ a počas písania tohto článku (4.12.2015) Gopro znížilo jej cenu na 220€!   Aktualizované 11.5.2016: GoPro odstránilo z balenia Ball Joint Buckle a Low Profile Frame. Túto sadu je nutné dokúpiť samostatne za 35€.   Obsahom balenia je samozrejme kamera, Micro USB kábel, manuály, gopro samolepky, silikonová výplň - Rubber Lock Plug, Basic Buckle Mount, rovná a oblá nálepka a dve krátke skrutky. Všetky tieto veci poznáme s predošlých modelov, ale Session priniesla aj novinky v rámci "mounting systému". Novinkou sú dva spodné držiaky Ball Joint Buckle a Low-Profile Buckle.   Ball Joint Buckle obsahuje guľový kĺb, pomocou ktorého sa lepšie nastaví požadovaný uhol a je možné s ním otáčať o 360 stupňov. Drží naozaj výborne! Donedávna bol dostupný len pri kamere Session, ale je možné ho zakúpiť už aj samostatne, za cenu 35€. Druhý držiak, ktorý nemá názov, ale ja ho volám Low Buckle Mount, je určený na použitie s Low-Profile frameom čo je tiež nový typ Framu/rámu.

low
Low-Profile frame a držiak Low Buckle Mount

V ich kombinácií vznikne naozaj kompaktné uchytenie, čo je hlavným potenciálom tejto kamery. Vďaka tomuto systému, je možné ju pripevniť už asi naozaj všade a hlavne GoPro vyriešilo problém s uchytením kamery na bok helmy (side mount). Ostatné gopročky idú upevniť na bok helmy, ale len pomocou rôznych kĺbikov a vo vyššej rýchlosti (napr.motorka) je už cítiť odpor kamery. V tomto napreduje Session a kamery od Sony a Driftu. GoPro malo s týmto celkovo problém.

kacicka
Side mount HERO4 Silver a nový systém v HERO4 Session
ht

  Session obsahuje aj automatické otáčanie obrazu. Čiže keď kameru otočíme dole hlavou, tak obraz sa automaticky upraví. Otáčanie, ale nefunguje počas nahrávania. V balení nájdeme aj klasický Frame (standard), ktorý poznáme z predošlých modelov. Samozrejme ma iný tvar, keďže i kamera ma iný tvar, ale jeho využitie je úplne rovnaké.

Bez názvuh
V balení nájdeme dva rámy / Frame

Oba rámy obsahujú miesto na uchytenie poistnej šnúrky. Použivanie poistenej kamery je tým pádom bez stresu. Človek stále neskúša (napríklad na helme), či kameru náhodou nestratil. Je dobré mať vždy kameru poistenú! Myslite na to, že šnúrka sa dá za lacný peniaz kúpiť alebo aj vyrobiť a môže nám zachrániť kameru + samozrejme natočený záznam.

csv
Štandardný frame a poistná šnúrka Kahuna Leash
low22
Miesto na uchytenie šnúrky na Low-Profile Frame

Záver

Bez názvuhhh

GoPro HERO4 Session je podľa mňa super kamera a od 4.12.2015 so super cenou len 220€! Je malá, šikovná, rýchlo sa zapne a má super možnosti uchytenia! Kvalita obrazu nie je zas až taká zlá a na bežný edit je to úplne v pohode. Oproti vyšším modelom samozrejme rozdiel je, ale pre bežného užívateľa, to nie je až tak podstatné a treba sa samozrejme pozerať aj na ich cenový rozdiel. Zo začiatku keď stála Session 430€ tak to bolo naozaj veľa a omnoho lepšia voľba bola vtedy Silverka. Momentálne je Session na polovici prvotnej ceny. Treba ale brať do úvahy, že vývoj kamery a podobné veci nie sú zadarmo. Mne osobne sa najviac na kamere páči to, že je vodotesná a odolná bez nutnosti použiť vodotesné puzdro. Jednoducho ju zoberiem a neriešim počasie. Čo ale treba strážiť, je kapacita batérie. To je asi najhoršie na celej Session a myslím si, že veľa ľudí odradí práve toto.     Osobne používam HERO4 Black a som zvyknutý na niečo iné. Hlavne čo sa možností nastavení týka. Session je v tomto veľmi obmedzená. Po prvé, sú dostupné iba dva režimy a to VIDEO & TIME LAPSE a keď chceme používať ostatné režimy, tak sa musíme ku kamere pripojiť. Buď pomocou telefónu alebo ovládaču. Po druhé, jednotlivé módy majú malo nastavení. V nastaveniach fotiek je možné meniť iba rozlíšenie. Vo videu je toho trocha viac, ale tiež v obmedzenej podobe a nie je možné kombinovať medzi sebou Protune, LowLight a pod.. Všetko je to daň za jej veľkosť.

Plusy

 • kompaktné rozmery
 • nový mounting systém
 • jednoduché ovládanie
 • výdrž batérie
 • vodotesná do 10 metrov
 • od 4.12.2015 cena 🙂

Mínusy

 • vstavaná batéria
 • slabší obraz
 • málo nastavení
 • obmedzený Protune
 • dostupné iba dva režimy bez pripojenia
bateria2
Výdrž batérie
 HERO4 BlackHERO4 SilverHERO4 Session
Zorné poleWide, Medium, Narrow (Ultra široké, Stredné, Úzke)Wide, Medium, Narrow (Ultra široké, Stredné, Úzke)Wide, Medium (Ultra široké, Stredné)
4K30, 25, 24 fps, Ultra Wide FOV15, 12,5fps, Ultra Wide FOVNedostupné
4K SUPERVIEW24 fps, Ultra Wide FOVNedostupnéNedostupné
2.7K60, 50, 48, 30, 25, 24 fps Ultra Wide, Medium FOV30, 25, 24 fps Ultra Wide, Medium FOVNedostupné
2.7K SUPERVIEW30, 25 fps Ultra Wide FOVNedostupnéNedostupné
2.7K 4: 330, 25 fps,Ultra Wide FOVNedostupnéNedostupné
 1440p 80, 60, 50, 48, 30, 25, 24 fps Ultra Wide FOV 48, 30, 25, 24 fps Ultra Wide FOV 30, 25 fps Ultra Wide FOV
 1080p 120, 90, 60, 50, 48, 30, 25, 24 fps Ultra Wide, Medium (okrem 120 a 90 fps), Narrow FOV 60, 50, 48, 30, 25, 24 fps Ultra Wide, Medium, Narrow FOV 60, 50, 30, 25 fps Ultra Wide, Medium FOV
 1080p SUPERVIEW 80, 60, 50, 48, 30, 25, 24 fps Ultra Wide FOV 60, 50, 48, 30, 25, 24fps Ultra Wide FOV 48, 30, 25 fps Ultra Wide FOV
960p120, 60, 50 fps Ultra Wide FOV100, 60, 50 fps Ultra Wide FOV60, 50, 30, 25 fps Ultra Wide FOV
720p240, 120, 60, 50, 30, 25 fps Ultra Wide, Medium, Narrow FOV (240 fps dostupné  iba v Narrow)120, 60, 50, 30, 25 fps Ultra Wide, Medium, Narrow FOV100, 60, 50, 30, 25 fps Ultra Wide, Medium FOV
720p SUPERVIEW120, 60, 50 fps Ultra Wide FOV100, 60, 50 fps Ultra Wide FOV60, 50, 30, 25 fps Ultra Wide FOV
WVGA240 fps Ultra Wide FOV240 fps Ultra Wide FOV120, 100 fps Ultra Wide FOV
FOTOGRAFIE12MP Wide, 7MP Wide, 7MP Medium, 5MP Medium12MP Wide, 7MP Wide, 7MP Medium, 5MP Medium8MP Wide, 5MP Medium
BURTS (snímky za sekundu)30/1, 30/2, 30/3, 30/6, 10/1, 10/2, 10/3, 5/1, 3/130/1, 30/2, 30/3, 30/6, 10/1, 10/2, 10/3, 5/1, 3/110/1, 10/2, 5/1, 3/1
Timelapse (časozber)0.5, 1, 2, 5, 10, 30, 60 sekúnd0.5, 1, 2, 5, 10, 30, 60 sekúnd0.5, 1, 2, 5, 10, 30, 60 sekúnd
CONTINUOUS (Kontinuálne snímanie)10/1, 5/1, 3/110/1, 5/1, 3/1Nedostupné
PRIPOJENIEWi-Fi + Bluetooth®Wi-Fi + Bluetooth®Wi-Fi + Bluetooth®
PROTUNE™ (PHOTO + VIDEO)ÁnoÁnoLen video a v obmedzenej verzií
SUPERVIEW™ÁnoÁnoÁno
AUTO LOW LIGHTÁnoÁnoÁno
NOČNÉ FOTKY + NOČNÝ ČASOZBER Áno Áno Nie
HILIGHT TAG Áno Áno Áno
QUIKCAPTURE (rýchle spúšatnie)ÁnoÁnoÁno
TIME LAPSE VIDEO ( videový časozber)ÁnoÁnoNie
VIDEO+FOTO (súčasne)Fotka každých 5, 10, 30, 60 sekúnd alebo manuálna spúšť. 1440p/24fps, 1080p/30fpsFotka každých 5, 10, 30, 60 sekúnd alebo manuálna spúšť. 1440p/24fps, 1080p/30fpsNie
LOOPING VIDEOÁnoÁnoÁno
AUTOMATICKÉ OTÁČANIE OBRAZU ÁnoÁnoÁno
BITRATE (H.264) (dátový tok)60Mb/s45Mb/s25Mb/s
ZVUKMono, 48kHz. AAC kompresia  + automatická kontrola zosilnenia (AGC)Mono, 48kHz. AAC kompresia  + automatická kontrola zosilnenia (AGC)Áno ale s 32kHz
PODPORA EX. MIKROFÓNOVÁno (potrebný adaptér 3mm-Micro HDMI)Áno (potrebný adaptér 3mm-Micro HDMI)Nie
 VSTAVANÝ DOTYKOVÝ DISPLEJ Nie Áno Nie
BATÉRIA1160mAh - vymeniteľná1160mAh - vymeniteľná1000mAh- vstavaná
PORTY Micro HDMI, mini USB, microSD, HERO PortMicro HDMI, mini USB, microSD, HERO PortMicro USB, microSD
PAMÄŤmciroSD karta Class 10 alebo UHS-I až do veľkosti 128GBmciroSD karta Class 10 alebo UHS-I až do veľkosti 128GBmciroSD karta Class 10 alebo UHS-I až do veľkosti 128GB
CENA530€430€220€

Rozbalenie a bližší pohľad na HERO4 Session:

Porovnanie HERO4 Silver s HERO4 Session:

Fotky zo Session v plnej kvalite tu.  

    Zdroj: GoPro, Vrga

magnifiercrosschevron-down