E-shop
Domov / Parrot predstavil Bebop druhej generácie

Parrot predstavil Bebop druhej generácie

Francúzska spoločnosť Parrot je výrobca audio a hands-free techniky. Medzi ich populárne produkty patria drony a nedávno predstavili druhú generáciu úspešnej kvadrokoptéry s názvom Bebop.   Čo je nové ? Nový Bebop je po vizuálnej stránke rovnaký, avšak bude dostupný v iných farbách. Rovnako ako jeho predchodca je vybavený fish-eye objektívom so 180 stupňovým záberom, ktorý dokáže zachytiť […]
bepop-two-3
Bebop 2.0 | Zdroj: gizmag.com

Francúzska spoločnosť Parrot je výrobca audio a hands-free techniky. Medzi ich populárne produkty patria drony a nedávno predstavili druhú generáciu úspešnej kvadrokoptéry s názvom Bebop.  

Čo je nové ?

Nový Bebop je po vizuálnej stránke rovnaký, avšak bude dostupný v iných farbách. Rovnako ako jeho predchodca je vybavený fish-eye objektívom so 180 stupňovým záberom, ktorý dokáže zachytiť video v rozlíšení Full HD (1080p) a fotiť 14Mpx fotografie, ktoré sú ukladané do vnútornej 8 GB pamäte. Upgrade kamery na 4K sme sa nedočkali.    

 Gimbal na ňom nehľadajte, pretože celý 3-osý, digitálno - stabilizačný systém je ukrytý v jeho tele. Kamera je umiestnená v prednej časti, čo nie je najvhodnejšie riešenie, pretože keď sa podarí s dronom vletieť do kríkov alebo čelne naraziť do nejakého predmetu, tak ako prvý si to odnesie objektív. Príklad tu v 8 minúte a 25 sekunde. S kamerou je možné pohybovať vo vertikálnom smere, čiže hore a dole.  

Nový Bebop pribral 100 gramov a jeho celková hmotnosť je pol kila. Je to zapríčinené zvýšenou kapacitou batérie z 1200 mAh na 2700 mAh, vďaka čomu sa predĺžila doba letu z 11 na 25 minút. Ďalším vylepšením je rýchlosť. Dosahuje maximálku 60 km /h, zatiaľ čo jeho predchodca letí rýchlosťou 47 km/ h. V novom modeli je zlepšená aj akcelerácia. Dron umožňuje stabilný let aj za nepriaznivých poveternostných podmienok. Obsahuje ultrazvukový senzor, snímač tlaku, akcelerometer, gyroskop, magnetometer a globálny družicový, polohový systém(GNNS).

V rámci bezpečnosti je možné nastaviť obmedzenie letovej vzdialenosti alebo nadmorskej výšky. Obsahuje funkciu automatického zastavenia vrtúľ v prípade kolízie a disponuje aj funkciou automatického vrátenia sa na miesto štartu.

bepop-two-19
Vylepšení ovládač SkyControler Black Edition | Zdroj: gizmag.com

Dron môže byť ovládaný smartfónom alebo tabletom pomocou aplikácie FreeFlight3, ktorá je dostupná zadarmo pre Andorid, iOS a Windows Phone. Vzdialenosť je ale obmedzená len na 300 metrov. Pre lepšie ovládanie a zväčšenie letovej vzdialenosti je možné použiť ovládač SkyControler alebo novopredstavený SkyControler Black Edition, ktorý by mal mať vylepšený dosah. Spolu s ovládačmi je možné použiť aj FPV okuliare.   Parrot Bebon 2 by mal byť dostupný od 14. decembra za cenu 550 dolárov alebo za 800 dolárov, spolu s ovládačom. Bebop prvej generácie je možné na Slovensku zakúpiť za 470 euro a s ovládačom za 800 euro. Cena samotného ovládaču je 500 euro.  (zdroj heureka)  

Zdroj: PARROT, Gizmag,

magnifiercrosschevron-down